Ogłoszenia duszpasterskie - 2. Niedziela Zwykła - 2019-01-20

Mierzyn: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 16:00 / dla dzieci /; 18:00; 19:30 - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o

Mierzyn: 7.oo,oo; 18.oo
W każdą środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
W każdy czwartek o godz. 17.3o modlimy się Koronką do Siedmiu Boleści w intencji o powołania kapłańskie i zakonne.
Godzina Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 17.oo.
Biuro parafialne czynne codziennie  od godz. 17.oo.

W naszej parafii trwają odwiedziny kolędowe. Pragniemy Kochani nawiedzić Wasze domy i rodziny, by zanieść do nich Boże błogosławieństwo. Będzie to wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Taka wizyta kapłana służy również lepszemu wzajemnemu poznaniu się, jest okazją do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin, oraz o sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Składane z tej okazji ofiary przeznaczone są na potrzeby diecezji   i parafii. Program kolędy był dostarczany do naszych domów, jest wywieszony w gablocie, wyłożony na stoliku, umieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Gdyby ktoś z Państwa chciał kolędę  w innym terminie, bądź o konkretnej godzinie prosimy o kontakt telefoniczny. Program na najbliższy tydzień……

W związku z kolędą biuro parafialne czynne będzie po Mszy Świętej wieczornej. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.

Jutro  21 stycznia  przypada  Dzień Babci a 22  stycznia we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków.

Pani Krzysztofa Romanowska i dzieci ze szkoły podstawowej przygotowały na tę okoliczność koncert, na który zapraszamy w przyszłą niedzielę 27 stycznia po Mszy Świętej o godzinie 13.30.

W piątek 25 stycznia w Święto Nawrócenia świętego Pawła Apostoła rozpoczyna się Kościele Katolickim Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.

W tym tygodniu kończymy zapisy na pielgrzymkę wrześniową do Ziemi Świętej i Jordanii.

Uwaga narzeczeni, przygotowujący się do zawarcia sakramentu małżeństwa, 16 lutego 2019 roku /w sobotę /rozpoczynamy w naszej parafii tzw. kurs przedmałżeński. Zapraszamy na pierwsze spotkanie do kościoła, tego dnia na godz. 18.oo. Zapisy poprzez naszą stronę internetową.

W niedziele 27 stycznia br. z inicjatywy Rycerzy Kolumba przybędzie do naszej parafii ikona Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. W oparciu o Ten Obraz, Zakon Rycerzy Kolumba na całym świecie rozpoczął program modlitewny w intencji Chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie.

Codziennie miliony Chrześcijan na całym świecie doświadczają różnorakich prześladowań i dyskryminacji, lecz rzadko ten fakt jest zauważalny w naszym codziennym życiu. Dla uciskanych Chrześcijan bardzo ważne jest wsparcie i zrozumienie okazywane ze strony współwyznawców z całego świata. Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan, jest okazją nie tylko do wsparcia modlitewnego, ale również zachętą do poczynienia refleksji, czy i my w różnych sytuacjach, bylibyśmy gotowi do dania świadectwa wiary.
Ikonę na zamówienie Rycerzy Kolumba wykonał ikonograf Fabrizio Diomedi, a Abp Jean-Clément Jeanbart, melchicki arcybiskup Aleppo, poświęcił kopię ikony Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan m.in. dla Polski (2 ikony).

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, Miłym Gościom , życzymy daru zdrowia i obfitości łask Bożych.