Ogłoszenia duszpasterskie - 1. Niedziela Wielkiego Postu - 2019-03-10

Mierzyn: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 16:00 / dla dzieci /; 18:00; 19:30 - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.30
Gorzkie Żale: 15:00

Mierzyn: 7.00; 18.00
W każdą środę o godz. 18.00,  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.00
Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu: Dzieci godz. 17.00; Dorośli godz. 17.30; Młodzież godz. 19.00.

Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post. Kto nie mógł w Środę Popielcową, a chciałby przyjąć obrzęd posypania głowy popiołem, na znak pokuty i nawrócenia proszę po błogosławieństwie , podejść do stopni ołtarza.

Dzisiaj 10 marca jak każdego 10 dnia miesiąca, Mszą Świętą wieczorną  rozpoczynamy kolejne Jerycho Różańcowe, całodobową modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej,  w zakrystii u Pani Anny Sech można się zapisać na konkretne godziny czuwania… bądź można się włączyć w to dzieło w dowolnym czasie. Zapraszamy serdecznie.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu  dla Dzieci o godz. 17.oo; dla Dorosłych  o godz. 17.3o, dla Młodzieży o godz. 19.oo. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.oo.

Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się  24 marca i poprowadzi je Rafał Sebastian Pujsza - pasjonista

W okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny, a więc darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, jednak nienaprawione przez nas. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Odpust zupełny można uzyskać za udział w nabożeństwie Gorzkich Żalów i Drogi Krzyżowej oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.

W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczmy naszą modlitwą.

W czwartek 14 marca po Mszy Świętej wieczornej, zapraszamy na katechezę o spowiedzi świętej.

Przypominamy, że w soboty przed południem spotkania z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej. Młodzieży przypominamy o spotkaniach przed Bierzmowaniem.

W przyszłą niedzielę na liturgii  Mszy Świętej o godz. 10.oo spotykamy się ze wspólnotą  Matki w Modlitwie.

Każdy kto chce włączyć się w ogólnopolską modlitwę odpowiadając na prośbę Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w  Zakopanem w  tzw.  Nowennę Jednej Intencji jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu NMP za wszelkie zniewagi, prosimy o zgłoszenie się po Mszy Świętej w zakrystii. /Wystarczy codziennie odmawiać wybraną przez siebie dowolna modlitwę w tej konkretnej intencji/

W imię Boże, kontynuujemy prace budowlane nowej świątyni. Prosimy o gorącą MODLITWĘ ABYŚMY DOCZEKALI ZWIEŃCZENIA DZIEŁA NA CHWAŁĘ BOŻĄ  I MATKI NAJŚWIĘTSZEJ CZYNIONEGO a także w miarę możliwości o pomoc materialną / koperty, przekazy są wyłożone na stoliku./

4. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.