Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 6 Niedziela Wielkanocna - 2019-05-26

 

 

1. NIEDZIELA:

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o.
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.

 

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo,oo; 18.oo - MSZA ŚWIĘTA
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18.oo
W każdy czwartek o godz. 17.oo,modlimy się  Koronką do Siedmiu Boleści NMP o powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii.  
W każdy piątek od godziny 17.oo adoracja Najświętszego Sakramentu, oraz okazja do spowiedzi świętej.
Codziennie do piątku włącznie o godz. 17.3o nabożeństwo majowe.                    
Biuro parafialne czynne codziennie z wyjątkiem niedziel i świąt, od godz. 17.oo.

 

 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Dzisiaj, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Dziękujmy  Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

 

W Polsce miesiąc maj jest tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Przed nami ostatni już tydzień tego miesiąca, dlatego tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane są codziennie do piątku włącznie o godz.17.3o Jeśli nie możemy przyjść do kościoła na to nabożeństwo, odprawiajmy je w gronie rodzinnym.

 

29 maja / środa/w naszej parafii będziemy gościć Brata Elię, współczesnego stygmatyka i mistyka… Będzie uczestniczył tego dnia  we Mszy Świętej o godzinie 18.oo, a następnie modlitewne spotkanie w auli szkól salezjańskich przy ul. Ku Słońcu o godz. 19.3o. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

 

W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

Także w piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej - Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie.

 

Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka  1 czerwca zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Również tego dnia w I sobotę miesiąca, 1  czerwca, zapraszamy do odprawienia nabożeństw pięciu I sobót miesiąca, do których zachęca nas MB w Fatimie, rozpoczniemy je odmawianiem różańca o godz. 17.3o, następnie Msza Święta w intencji  Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

 

Przypominamy członkom Nieustającego Różańca o modlitwie w oznaczonym czasie z pierwszego na drugi dzień miesiąca.
Przypominamy o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej spowiedzi i Komunii świętej.

 

W  związku z uroczystością Bożego Ciała, a także wieloma innymi sprawami związanymi z duszpasterstwem, zapraszam serdecznie Rade Parafialną i liderów wszystkich grup parafialnych na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się dzisiaj  na plebanii  w przyszłą niedzielę 2 czerwca o godz. 17.oo

 

W imię Boże, kontynuujemy  prace budowlane nowej świątyni. Prosimy o gorącą MODLITWĘ ABYŚMY DOCZEKALI ZWIEŃCZENIA DZIEŁA NA CHWAŁĘ BOŻĄ  I MATKI NAJŚWIĘTSZEJ CZYNIONEGO a także w miarę możliwości o pomoc materialną / koperty, przekazy są wyłożone na stoliku./

 

 

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, Miłym Gościom, życzymy obfitości łask Pana Boga.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny….

 

6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary.

 

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00