Ogłoszenia duszpasterskie - 19. Niedziela Zwykła - 2019-08-11

Mierzyn: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 16:00 / dla dzieci /; 18:00; 19:30 - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o

Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Siedmiu Boleści NMP w każdy czwartek od godz. 17.oo.
Godzina Bożego Miłosierdzia w każdy piątek od godz. 17.oo.

We wtorek, 13 dnia miesiąca sierpnia, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz.19.3o
po nabożeństwie różańcowym Msza Święta, z procesją fatimską wokół kościoła.

W środę, 14 sierpnia w liturgii wspominamy kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w niemieckim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

W czwartek, 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę / przypominamy o dodatkowej Mszy Świętej o godzinie 21.oo/. Na zakończenie każdej Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Podziękujemy dobremu Bogu za bogactwo deszczu i słońca, za podjęty trud przez polskiego ogrodnika i rolnika, za tegoroczne plony.

Wraz z środowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków  z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej, Królowej Polski, nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej. Wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymie szlaki, zachęcamy do pielgrzymki duchowej.

Już dzisiaj zapowiadamy spotkanie ze wszystkimi liderami wspólnot parafialnych w niedzielę 1 września na plebanii o godz. 17.oo.

Dekretem księdza arcybiskupa Andrzeja Dzięgi ks. Piotr Raczyński w końcu sierpnia rozpocznie posługę duszpasterską w Węgorzynie. Serdecznie wszystkich zapraszam na Mszę świętą pożegnalną w przyszłą niedzielę 18 sierpnia, o godz. 10.3o oraz z młodzieżą o 19.3o.

4. Pozdrawiamy wszystkich wypoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia  zdrowia  i Bożego  błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia.

6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary. Szczególne podziękowania dla wszystkich wspierających budowę nowej świątyni.