Ogłoszenia duszpasterskie - 20. Niedziela Zwykła - 2019-08-18

Mierzyn: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 16:00 / dla dzieci /; 18:00; 19:30 - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o

W czwartki o godz. 17.3o modlimy się koronką do siedmiu boleści NMP w intencji kapłanów oraz powołania kapłańskie i zakonne
W piątki o godz. 17.oo. wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej – Godzina Miłosierdzia

Godne i częste przyjmowanie Komunii Świętej domaga się od nas czynnej miłości bliźniego. Jednym z przejawów tej miłości jest zobowiązanie się do abstynencji od alkoholu w celu ratowania ludzi od niego uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez nich decyzji o leczeniu odwykowym. Prośba ta jest szczególna w miesiącu sierpniu, w którym Kościół wzywa nas do trzeźwości.

Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich wypoczywających na wakacjach i urlopach.

Dekretem Księdza Arcybiskupa ks. Piotr Raczyński został skierowany do parafii w Węgorzynie.
Dziękując za posługę w naszej parafii życzymy Księdzu Piotrowi wielu Bożych łask i obfitych duszpasterskich owoców w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Węgorzynie.

Godzina Miłosierdzia w piątek od godz.17.oo, okazja do spowiedzi świętej.

W czwartek nasze myśli i uczucia skierujemy również ku Najświętszej Maryi Pannie, którą w tym dniu będziemy wspominać jako Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Pani Jasnogórskiej polećmy naszą Ojczyznę i nasze rodziny, sprawę trzeźwości naszego narodu i problemy społeczeństwa naszego.

Także już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich członków Rady Duszpasterskiej oraz liderów wszystkich grup parafialnych na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 1 września na plebanii o godz. 17.oo.

Tego dnia również spotkanie w kościele pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej po Mszy Świętej o godzinie 16.oo.

4. Niech Chrystus żyjący na wieki obficie błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary.