Ogłoszenia duszpasterskie - 24. Niedziela Zwykła - 2019-09-15

ODPUST  PARAFIALNY

Mierzyn: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 16:00 / dla dzieci /; 18:00; 19:30 - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o

Codziennie przed i podczas Mszy św. okazja do spowiedzi św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środy o 18.oo.
Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Siedmiu Boleści w każdy czwartek od godz. 17.oo.
Godzina Bożego Miłosierdzia w każdy piątek od godz. 17.oo.

Dzisiaj 15 września, przeżywamy Uroczystości odpustowe ku czci naszej Bolesnej Matki.

W kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września, umieszczono wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, naszej Patronki i Orędowniczki. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci. Uroczystościom odpustowym przewodniczą Księża Salezjanie, a wokół kościoła na cześć Najświętszej Panienki – Festyn Parafialny. Serdecznie wszystkich zapraszamy, do udziału w świętowaniu do wspólnej radości.

Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 16.oo, spotkanie z Rodzicami Dzieci które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.

Jutro wyruszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, prosimy o modlitwę i o modlitwie w świętych miejscach w Waszych Kochani intencjach zapewniamy.

Dnia 17 września, tj. we wtorek przypada kolejna rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

W środę 18 września, święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.

Za dwa tygodnie, w niedzielę 29 września, na Mszy Świętej o godz. 19.30 - pierwsze spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszamy.

4. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny

6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary. Spełnijmy warunki uzyskania ODPUSTU ZUPEŁNEGO, pomódlmy się w intencjach Ojca świętego...