Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 31. Niedziela Zwykła - 2019-11-03

 

Msza Święta:

1. NIEDZIELA: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 16:00 / dla dzieci /; 18:00; 19:30 - MSZA ŚWIĘTA
Nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.30.

 

2. DNI POWSZEDNIE: 7.oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18,oo.
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17,oo
Nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.30.

 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Do 8 listopada, a więc do piątku , duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Codziennie przed Mszą Świętą o godz. 17.3o modlimy się też za zmarłych  w naszym kościele na wypominkach, które można jeszcze składać w zakrystii.

 

Jutro o godz. 17.3o w pierwszy poniedziałek miesiąca zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nabożeństwo przy relikwiach świętej Gemmy Galgani.

 

Zachęcamy do oglądnięcia filmu pt.  Nieplanowane - nasza parafia ma zarezerwowany seans w kinie Galaxy na środę 6 listopada o godz. 20.oo. Cena biletu 11 złotych. Zapraszamy.

 

W przyszłą niedzielę, 10 listopada jak każdego 10 dnia miesiąca, Mszą Świętą wieczorną o godzinie 19.3o,  rozpoczynamy kolejne  Jerycho Różańcowe, całodobową modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej,  w zakrystii  u Pani Anny Sech można się zapisać na konkretne godziny czuwania, jak także przyjść o każdej porze w tym czasie i włączyć się w to dzieło troski o Nasz wspólny Ojczysty Dom któremu na imię Polska… serdecznie zapraszamy.

 

W przyszły poniedziałek  11 listopada – 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy o naszych symbolach narodowych / flagi/, niech one w tym dniu przypominają nam wszystkim o miłości Ojczyzny kochanej.

 

W każdą listopadową niedzielę na cmentarzu przy krzyżu, o godzinie 15,oo, Koronką do Miłosierdzia Bożego modlić się będziemy za zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

Jak co roku będą  dostarczone do naszych domów, pobłogosławione przez kapłana, opłatki na stół wigilijny. Roznoszą je nasi parafianie, pan kościelny,  Pan Marian Kozak, pan Ryszard Galant oraz Pan Tadeusz Mruk ofiary z tego tytułu zostaną przeznaczone na budowę nowej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać. Wraz  z opłatkami zostanie dołączony  program kolędy  , został on również zamieszczony na naszej  stronie internetowej.

 

Już dzisiaj serdecznie zapraszam na spotkanie popielgrzymkowe, pielgrzymów do Ziemi Świętej. Spotkanie odbędzie się 17 listopada tj. w niedzielę o godz. 16.oo w  domu weselnym VIVAT.

 

Również tego dnia po Mszy Świętej o godzinie 13.3o odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Dzieci z naszej Szkoły Podstawowej przygotowany przez panią Krzysztofę Romanowską. Serdecznie zapraszamy.


 

4. Życzymy wielu Bożych łask dla Jubilatów i Solenizantów tygodnia. Zmarłych polecamy w modlitwie Miłosierdziu Bożemu.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny

 

6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00