Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Adwentu - 2019-12-01

Mierzyn: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 16:00 / dla dzieci /; 18:00; 19:30 - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18.oo
W czwartki o  godz. 17.3o modlimy się przed Najświętszym Sakramentem Koronką do Siedmiu Boleści NMP  o święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii

RORATY – 6.3O

Godzina Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 17.oo

Wchodzimy w okres Adwentu. Niech to będzie dla nas czas religijnego skupienia, medytacji, pokuty. Modlitwy, umartwienia, wyrzeczenia, rezygnacja z hucznych wesel i zabaw niech pomnażają duchowy skarb Kościoła i będą wyrazem naszego oczekiwania na przyjście Pana. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Roratnia. Roraty odprawiamy codziennie  o godz. 6.3O. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH. W sposób szczególny do wysiłku i trudu rannego wstawania zapraszamy  dzieci, prosząc abyście przychodziły na spotkania roratnie z lampionami i serduszkami na których wypisujcie dobre uczynki, złożymy je w żłóbku Bożej Dzieciny.

Przypominamy członkom Nieustającego Różańca przypominamy o modlitwie w określonym czasie z pierwszego na drugi dzień miesiąca.

W pierwszy poniedziałek miesiąca tj. 2 grudnia po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo do świętej Gemmy Galgani.

W środę , 4 grudnia wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy.

W pierwszy czwartek miesiąca, 5 grudnia to dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i Koronką do Siedmiu Boleści NMP od godz. 17.3o modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Świętej o godzinie 18.oo, nabożeństwo do świętego Gabriela.

W piątek , 6 grudnia wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Jest to również I piątek miesiąca, okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godziny 17.oo.

W pierwszą sobotę miesiąca 7 grudnia, wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca, związane z objawieniami MB w Fatimie, rozpoczniemy odmawianiem różańca o godz. 17.3o. Zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 18.oo

W niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego.

Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX w 1854 roku. W tym dniu w naszym kościele dodatkowo Msza Święta o 12.oo w Godzinę Łaski ; Serdecznie Zapraszamy. Matka Boża objawiła się włoszce Pierinie Gilli 8 grudnia 1947 r. i powiedziała: Pragnę aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono uroczyście Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia.

W przyszłą niedzielę 8 grudnia, o godz. 16.oo poświęcenie medalików, dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.