Ogłoszenia duszpasterskie - 7. Niedziela Zwykła - 2020-02-23

Mierzyn: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 16:00 / dla dzieci /; 18:00; 19:30 - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o
Gorzkie Żale o godz. 15.oo

Mierzyn: 7.oo,oo; 18.oo
W każdą środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
W każdy czwartek o godz. 17.3o modlimy się Koronką do Siedmiu Boleści w intencji o powołania kapłańskie i zakonne.
Droga Krzyżowa: Dla Dzieci o godz. 17.30; Dla Dorosłych o godz. 18.30; Dla Młodzieży o godz. 19.00.
Godzina Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 17.00.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni - jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.

W najbliższą środę 26 lutego - zwaną Środą Popielcową - rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową rozpoczną się także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą w tym dniu o godz.: 7.oo; 10.oo; 16.oo; 17.oo; 18.oo; 19.3o.

W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.

Od piątku: 28 lutego rozpoczynamy w Wielkim Poście nabożeństwo – Drogi Krzyżowej:
dla dzieci o godz. 17.3o, dla dorosłych o godz. 18.3o i dla młodzieży  o godz. 19.oo.Serdecznie zapraszamy.
Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać Odpust Zupełny na zwykłych warunkach.

Nabożeństwo Gorzkich Żali – niedziela godz. 15.oo

Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.oo.

W czwartkowe popołudnia zapraszamy od godziny 17.oo; do modlitwy w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.

Proszę aby rodzice pamiętali o sobotnich przygotowaniach Dzieci do I komunii Świętej i godzinach ich przegotowań.

Młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania przypominamy o spotkaniach.

4. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.

Menu specjalne