Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Palmowa - 2020-04-05

 

 

1. NIEDZIELA:

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o.
 

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo,oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.oo.
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo

 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

   Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, wprowadza nas w Wielki Tydzień. To moment, aby pojednać się z Bogiem  w sakramencie pokuty, by w pełni uczestniczyć w Triduum Paschalnym.
Triduum Paschalne to święte dla nas dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Niech te trzy dni będą przeżyte przez nas godnie i po chrześcijańsku, poprzez czynny udział w bogatej liturgii, sprawowanej w naszej świątyni o godz. 18.oo. Pamiętajmy o restrykcyjnym charakterze liturgii, ograniczonej do 5 osób.

 

Msza św. w Wielki Poniedziałek, Wtorek, Środę o godz.: 7.oo i 18.oo.

 

 

 

Święte Triduum Paschalne

 

 

WIELKI CZWARTEK:  9 kwietnia

   W Wielki Czwartek rano Eucharystia celebrowana jest jedynie w katedrze. Jest to Msza Krzyżma, podczas której błogosławione są oleje używane do namaszczania chorych i krzyżmo służące do namaszczania podczas święceń kapłańskich, chrztu i bierzmowania.

 

   Wielkoczwartkowa wieczorna Msza Święta Wieczerzy Pańskiej - pamiątka ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa w kościele parafialnym o godz.18.oo. Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do ciemnicy. Adoracja do godz. 22.oo. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.oo do 22.oo. Okazja do przyjęcia Komunii Świętej po każdej spowiedzi świętej.

 

 

 

WIELKI PIĄTEK: 10 kwietnia

   Pamiątka Zbawczej śmierci Pana Jezusa. Jest to jedyny dzień w roku w którym nie wolno kapłanom odprawiać Mszy świętej. Liturgię Wielkopiątkowa, na którą przynosimy krzyże, rozpoczynamy o godz.18.oo /czytanie Męki Pańskiej. adoracja Krzyża. Komunia święta i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu /.
   Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz.: 7.oo do 24.oo.
W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy: powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i tylko raz jemy do syta. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego.


Okazja do spowiedzi św. od godz. 7.oo do 24.oo, równocześnie okazja do przyjęcia Komunii Świętej. Niech w tym dniu towarzyszy nam żarliwa modlitwa, skupienie i głęboka zaduma nad Tajemnicą Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.
Naszą pobożność zamanifestujmy licznym udziałem w nabożeństwach pasyjnych i adoracjach oraz pobożnym nawiedzeniem Grobu Pańskiego.


W tym dniu odwiedzimy chorych w godzinach przedpołudniowych.
Pamiętajmy o godzinie Miłosierdzia Bożego o 15.oo,  odprawmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.

Droga Krzyżową starajmy się odprawić tego dnia indywidualnie.
Po liturgii Wielkiego Piątku rozpoczniemy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego, poprowadzi ją jak co roku pani Mariola Sarnecka.

 

 

WIELKA SOBOTA: 11 kwietnia

   Liturgię rozpoczynamy o godzinie 18.oo. Liturgia Wielkosobotnia składa się z: poświęcenia ognia, liturgii światła, czytań z Pisma Świętego, poświęcenia wody chrzcielnej oraz Eucharystii.

 

   Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim, adoracja od godz. 9.oo do 22.oo. W tym dniu okazja do spowiedzi wielkanocnej od godz. 7.oo do 22.oo z okazją do przyjęcia Komunii Świętej Wielkanocnej.

 

   W Wielką Sobotę, jak każe piękna wielowiekowa tradycja, przygotowujemy i przynosimy do poświęcenia pokarmy na stół wielkanocny. Święcenie pokarmów przy kościele od godz. 9.00 do 15.00 -  nieustannie.

 

   Caritas parafialny, po Mszy świętej, zbiera do puszek ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Również jest okazja do nabycia, palm, świec wielkanocnych, baranków, kartek świątecznych. Dochód jest przeznaczony na dzieła miłosierdzia w naszej diecezji i parafii.

 

 

WIELKANOC - NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO - 12 kwietnia

Msza Święta - REZUREKCJA - godz.6.00 w kościele;  następnie Msza Święta w kościele od 9.00 do 19.00 co godzinę.

 

Drodzy Bracia i Siostry!

W tych dniach składamy sobie życzenia. Również my kapłani dołączamy się do tych wszystkich życzeń. Oby Święta Wielkanocne były naprawdę radosne, szczęśliwe i zdrowe. Radość niech płynie z tego, że Chrystus za nas umarł i zmartwychwstał. Oby Zmartwychwstały Pan Wam Kochani Parafianie i Mili Goście błogosławił i strzegł Was na drogach codzienności, oby minęły wszystkie utrapienia i smutki. Szczęść Wam Boże.

 

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 13 kwietnia

Msza św. od godz. 7.oo do 19.oo co godzina w kościele; oraz od 9.oo do 19.oo

W poczuciu wdzięczności chcemy skierować słowa podziękowania do wszystkich tych, którzy przyczynili się, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała godną oprawę.

 

Przyszła niedziela 19 kwietnia jest Niedzielą Bożego Miłosierdzia.

 Msza św. od godz. 7.oo do 19.oo co godzina w kościele

 

4. Wszystkim Jubilatom, Solenizantom, Miłym Gościom, składamy serdeczne życzenia obfitości Bożej Łaski.

 

5. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary. Bardzo Wam dziękujemy. Dzięki temu  możemy   kontynuować wiele dzieł duszpasterskich i kontynuować dzieło budowy nowej świątyni.

 

Chciałem również Was Kochani powiadomić, że podjąłem decyzję i proszę nie miejcie mi tego  za złe, że z konta budowy kościoła, na którym uzbierało się trochę pieniędzy poprosiłem odpowiedzialnych za nie by przeznaczyć kwotę 69 12o na zakup dwóch respiratorów dla Szpitala Klinicznego nr 1, przy Unii Lubelskiej. Dlaczego tak zrobiłem bo budowa nieco i tak poczeka ze względu na epidemię, a życie ludzkie jest bezcennym darem, życie każdego z Was Kochani  i przepraszam jeśli nie tak postąpiłem.

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00