Ogłoszenia duszpasterskie - 3 Niedziela Wielkanocna - 2020-04-26

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o

Mierzyn: 7.oo; 18.oo - MSZA ŚWIĘTA
Codziennie o godzinie 15.oo – Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18.oo.
W Każdy czwartek o godz. 17.oo – przy wystawionym Najświętszym Sakramencie Koronką do Siedmiu Boleści NMP modlimy się za kapłanów oraz o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
W każdy piątek od godz. 17.oo –okazja do spowiedzi świętej
Biuro parafialne czynne codziennie  od godz. 17.oo.

W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywy kierowane szczególnie do tych wiernych, którzy  w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym.

W środę 29 kwietnia, przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

W pierwszy piątek miesiąca, 1 maja, o godz. 17.3o  rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Jako Polacy mamy szczególne zobowiązanie do oddawania czci Matce Bożej, dlatego zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych codzienne w kościele o godz. 17.3o. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych czy w domach przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.oo.

Przypominamy o modlitwie Nieustającego Różańca z 1 na 2 dzień każdego miesiąca.

W sobotę, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

Jest to również I sobota miesiąca, nabożeństwo pięciu sobót miesiąca związane z objawieniami fatimskimi od godz. 17.3o z okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.oo. Zmiana tajemnic różańca świętego na Mszy Świętej wieczornej

W niedzielę , 3 maja, będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Uroczyście ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

Msze święte w niedzielę od godz.:7.oo do 19.oo co godzinę, w kaplicy polowej pw. św. Jana Pawła II o godz. 11.oo; 12.oo; 13.oo; 14.oo. Serdecznie zapraszamy.

4. Solenizantom, Jubilatom, Miłym Gościom, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej  pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny….