Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 5 Niedziela Wielkanocna - 2020-05-10

 

 

1. NIEDZIELA:

Mierzyn: 7.oo; 8.oo; 9.oo;10.oo;11.oo; 12.oo; 13.oo;14.oo;15.oo;16.oo;17.oo;18.oo; 19.oo
Kaplica Polowa pw. św. Jana Pawła II – 11.oo i 12.oo
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.

 

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo,oo; 18.oo - MSZA ŚWIĘTA
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18.oo
W każdy czwartek o godz. 17.oo,modlimy się  Koronką do Siedmiu Boleści NMP o powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii.  
W każdy piątek od godziny 17 adoracja Najświętszego Sakramentu, oraz okazja do spowiedzi świętej.
Codziennie o godz. 17.3o nabożeństwo majowe.                    
Biuro parafialne czynne codziennie z wyjątkiem niedziel i świąt, od godz. 17.oo.

 

 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

W środę 13 maja, na pamiątkę objawień MB w Fatimie w roku 1917, rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie, na które zapraszamy wszystkich czcicieli Najświętszej Matki Maryi. Nabożeństwo rozpoczynamy modlitwa różańcową, o godz. 19.3o, a następnie po nabożeństwie Msza Święta, połączona z procesją wokół kościoła z figurą Matki Boskiej Fatimskiej.

 

W sobotę, 16 maja przypada święto świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. Dzień imienin księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko - Kamieńskiego.

 

Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie  w naszym kościele o godz.17.3o. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się na to nabożeństwo wspólnie z sąsiadami czy w gronie rodzinnym, w domu przed Jej obrazem.

 

W  tym roku sakrament bierzmowania zostanie udzielony w małych grupach w kościele w Mierzynie ( 5 osób bierzmowanych + 5 świadków + goście). Bierzmowanie będzie się odbywać codziennie o godz. 15 i 16:30 od 23 do 31 maja. Prosimy o podanie pasującego terminu ks. Piotrowi wikariuszowi, bądź pozostawienie informacji w zakrystii. Pierwsze spotkanie przed bierzmowaniem odbędzie się w 10 osobowych grupach między 12 maja / wtorek/ a 15 maja w godzinach 18:40 i 19:20. Druga próba odbędzie się dzień przed bierzmowaniem o godz. 18:40 lub 20:00 (jeśli dniem poprzedzającym bierzmowanie jest niedziela). Ks. Piotr telefonicznie rozesłał rozpiski prób i bierzmowania. Jeśli ktoś ich nie otrzymał - informacja w zakrystii.

Prosimy by na próby przyszli tylko bierzmowani.
Prosimy na próbę przynieść wszystkie zaległe dokumenty: metryki chrztu, datę i miejsce urodzenia,  informacje o tym kto jest świadkiem bierzmowania oraz informację jakie wybieracie imię na bierzmowanie.

 

W przyszłą niedzielę 17 maja, wracamy do odprawiania Mszy Świętych w niedzielę wg wcześniej ustalonego porządku, tj: o godz.:7.oo; 9,oo; 10,3o; 12.oo; 13.3o; 16.oo; 18.oo i 19.3o.
Dodatkowo w kaplicy polowej pw. św. Jana Pawła II o godz.: 11.oo i 12.oo

 

 

4. Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Zmartwychwstałego.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny….

 

6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary.

 

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00