Ogłoszenia duszpasterskie - 5 Niedziela Wielkanocna - 2020-05-10

Mierzyn: 7.oo; 8.oo; 9.oo;10.oo;11.oo; 12.oo; 13.oo;14.oo;15.oo;16.oo;17.oo;18.oo; 19.oo
Kaplica Polowa pw. św. Jana Pawła II – 11.oo i 12.oo

Mierzyn: 7.oo,oo; 18.oo - MSZA ŚWIĘTA
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18.oo
W każdy czwartek o godz. 17.oo,modlimy się  Koronką do Siedmiu Boleści NMP o powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii.
W każdy piątek od godziny 17 adoracja Najświętszego Sakramentu, oraz okazja do spowiedzi świętej.
Codziennie o godz. 17.3o nabożeństwo majowe.
Biuro parafialne czynne codziennie z wyjątkiem niedziel i świąt, od godz. 17.oo.

W środę 13 maja, na pamiątkę objawień MB w Fatimie w roku 1917, rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie, na które zapraszamy wszystkich czcicieli Najświętszej Matki Maryi. Nabożeństwo rozpoczynamy modlitwa różańcową, o godz. 19.3o, a następnie po nabożeństwie Msza Święta, połączona z procesją wokół kościoła z figurą Matki Boskiej Fatimskiej.

W sobotę, 16 maja przypada święto świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. Dzień imienin księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko - Kamieńskiego.

Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie  w naszym kościele o godz.17.3o. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się na to nabożeństwo wspólnie z sąsiadami czy w gronie rodzinnym, w domu przed Jej obrazem.

W  tym roku sakrament bierzmowania zostanie udzielony w małych grupach w kościele w Mierzynie ( 5 osób bierzmowanych + 5 świadków + goście). Bierzmowanie będzie się odbywać codziennie o godz. 15 i 16:30 od 23 do 31 maja. Prosimy o podanie pasującego terminu ks. Piotrowi wikariuszowi, bądź pozostawienie informacji w zakrystii. Pierwsze spotkanie przed bierzmowaniem odbędzie się w 10 osobowych grupach między 12 maja / wtorek/ a 15 maja w godzinach 18:40 i 19:20. Druga próba odbędzie się dzień przed bierzmowaniem o godz. 18:40 lub 20:00 (jeśli dniem poprzedzającym bierzmowanie jest niedziela). Ks. Piotr telefonicznie rozesłał rozpiski prób i bierzmowania. Jeśli ktoś ich nie otrzymał - informacja w zakrystii.

Prosimy by na próby przyszli tylko bierzmowani.
Prosimy na próbę przynieść wszystkie zaległe dokumenty: metryki chrztu, datę i miejsce urodzenia,  informacje o tym kto jest świadkiem bierzmowania oraz informację jakie wybieracie imię na bierzmowanie.

W przyszłą niedzielę 17 maja, wracamy do odprawiania Mszy Świętych w niedzielę wg wcześniej ustalonego porządku, tj: o godz.:7.oo; 9,oo; 10,3o; 12.oo; 13.3o; 16.oo; 18.oo i 19.3o.
Dodatkowo w kaplicy polowej pw. św. Jana Pawła II o godz.: 11.oo i 12.oo

4. Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Zmartwychwstałego.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny….