Ogłoszenia duszpasterskie - 7 Niedziela Wielkanocna - 2020-05-24

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o – w kaplicy polowej pw. św. Jana Pawła II o godz.: 11.oo i 12.oo
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o

Mierzyn: 7.oo,oo; 18.oo - MSZA ŚWIĘTA
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18.oo
W każdy czwartek o godz. 17.oo,modlimy się  Koronką do Siedmiu Boleści NMP o powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii.
W każdy piątek od godziny 17 adoracja Najświętszego Sakramentu, oraz okazja do spowiedzi świętej.
Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas Mszy Świętych wieczornych
Biuro parafialne czynne codziennie z wyjątkiem niedziel i świąt, od godz. 17.oo.

Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Prośmy o łaskę otwarcia serc naszych i naszych bliskich na przyjęcie tego daru i umiejętność właściwego wykorzystywania natchnień Ducha Świętego.

Od soboty do przyszłej niedzieli codziennie na Mszy świętej o godzinie 15.oo i 16.3o, / w niedziele o 16.45/ młodzież naszej parafii przyjmuje sakrament bierzmowania, bardzo proszę o modlitwę w ich intencji; niech Duch Święty uczyni ich życie świętym i szczęśliwym.

W Polsce miesiąc maj jest tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane są codziennie do środy o godz. 17.3o.

We wtorek 26 maja Dzień Matki, niech serdeczna modlitwa i wielka miłość towarzyszą szczególnie w tym dniu naszym Kochanym Mamom.

Z radością pragnę powiadomić że 30 maja nasz kleryk pierwszy z naszej parafii Grzegorz Świerkosz otrzyma w zakonie franciszkańskim w Łodzi święcenia diakonatu. Proszą w swoim i Jego imieniu o żarliwą modlitwę za Niego by wytrwał w łasce powołania ciesząc się nieustannym Bożym błogosławieństwem.

W ramach akcji Makulatura na misje zostaną w sobotę przy kościele postawione pojemniki na makulaturę.

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, Miłym Gościom, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną  świętych Patronów.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny….