Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Trójcy Przenajświętszej - 2020-06-07

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo;13.3o;16.oo/ dla dzieci /;18.oo; 19.3o- w kaplicy polowej o 11.oo i 12.oo

Nabożeństwo czerwcowe na Mszy Świętej o godz. 18.oo.

Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego - jednego Boga w Trójcy Osób.

Msza Święta dodatkowa w polowej kaplicy w każdą niedzielę do końca czerwca o godz.11.oo i 12.oo; również do końca czerwca błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem w każdą niedzielę o godz. 15.oo, ulicami parafii

W środę po Mszy Świętej wieczornej, kolejne Jerycho Różańcowe, w intencji Ojczyzny. Modlić się będziemy tylko w nocy, bowiem następny dzień jest dniem Bożego Ciała.

W najbliższy czwartek, 11 czerwca , Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało.

Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej Eucharystycznej procesji z kościoła na ulice naszej miejscowości. Chcemy w ten sposób dziękować Bogu za dar Eucharystii, oraz prosić Go o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu, o błogosławieństwo dla naszej parafii, miejscowości, rodzin naszych i nas samych. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze.

Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystościach Bożego Ciała. Rozpoczniemy je uroczystą Mszą Świętą o godzinie 10.3o,a następnie w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy udamy się ulicami: Welecką, Długą, Grafitową i Zgodną:

• I ołtarz na wysokości Pani Marii Wiencis / Rycerze Kolumba; Krąg Biblijny /
  • II ołtarz na wysokości Państwa Kaczmarek / Żywy Różaniec, Koło Przyjaciół Radia Maryja i Caritas /
  • III ołtarz na wysokości Państwa Andrzeja Pupki /  Maryjna Wspólnota Matek, Młodzież/
  • IV ołtarz na  parkingu przy cmentarzu – Rada Budowy Nowej Świątyni / państwo Otorowscy /

Bardzo serdecznie zapraszamy, wszystkie dziewczynki, do sypania kwiatków podczas procesji, będziecie szły przy mamusiach , a mamusie proszę o pilnowanie odległości między dziećmi.

Niech wspólnoty parafialne podejmą swoje role: Rycerze Kolumba, Maryjna Wspólnota Matek, Rada Parafialno – duszpasterska, Teatr Słowa, Rycerze Chrystusa Króla, Żywy Różaniec, Jerycho Różańcowe, Nieustający Różaniec, Rodzina Radia Maryja, Służba Liturgiczna Ołtarza, Chór Credo, Zespól Młodzieżowy. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału.

Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.oo przez całą oktawę Bożego Ciała.

Pozostałe Msze Święte Uroczystość Bożego Ciała o godzinie : 7.oo; 9.oo; 16.oo; 18.oo; 19.3o

Proszę o udekorowanie mieszkań i okien w całej parafii, na znak naszego wiary i szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas.

13 czerwca  w sobotę, o godzinie 19.3o, rozpoczniemy modlitwą różańcową kolejne nabożeństwo na pamiątkę objawień MB w Fatimie serdecznie zapraszamy

Uwaga Narzeczeni : Chcemy dokończyć przerwany  kurs przedmałżeński, spotkania będą miały miejsce 10; 17 oraz 24 czerwca o godz.  19.oo; w domu weselnym VIVAT.

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom przebywającym wśród nas, życzymy obfitości łask Pana  Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny….