Ogłoszenia duszpasterskie - 13 Niedziela Zwykła- 2020-06-28

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo/ dla dzieci /;18.oo; 19.3o w kaplicy polowej o godz.11.oo i 12.oo

Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Siedmiu Boleści w każdy czwartek od godz. 17.oo.
Godzina Bożego Miłosierdzia w każdy piątek od godz. 17.oo.
Nabożeństwo czerwcowe na Mszy Świętej o godz. 18.oo.
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo.

Dziś ostatnia czerwcowa niedziela. We wtorek kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa Rozpoczęły się wakacje, dzieci i młodzieży, niech staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej  w bezpośrednim kontakcie  z przyrodą. Nie zapominajmy, że każdy  z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia   w niedzielnej Mszy Świętej. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach,   w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie.

Jutro 29 czerwca – uroczystość  świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu przypadają imieniny  ks. Piotra Skiby i ks. Piotra Śliżewskiego. Czcigodnym Solenizantom, życzymy obfitości łask Bożych i wszelkich błogosławieństw na szczęśliwe i święte kapłańskie życie, o to będziemy się modlić w tym dniu na Mszy świętej wieczornej o godz. 18.oo.

Wspólnocie  Nieustającego Różańca przypominamy o modlitwie w określonym czasie z 1 na 2 dzień miesiąca, w tym tygodniu ze środy na czwartek.

Od przyszłej niedzieli na czas wakacji dodatkowa Msza Święta niedzielna, recytowana o godz. 21.oo.

W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek,  pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się   o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu  w czwartek 2 lipca od godz. 17.oo  ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Modlimy się za przyczyną świętego Gabriela.

W pierwszy piątek 3 lipca, przed południem odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, a po południu zapraszamy na modlitwę adoracyjną, od godz. 17.oo. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Adorację zakończymy nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Mszą Świętą wotywną o Sercu Bożym.

W pierwszą sobotę miesiąca, 4 lipca, zapraszamy do odprawienia nabożeństwa Pięciu Pierwszych Sobót związanych z objawieniem NMP w Fatimie. Rozpoczniemy modlitwą różańcową  o godz. 17.3o. Na Mszy Świętej wieczornej zmiana tajemnic różańca świętego we wspólnocie  Żywego Różańca.
Do poniedziałku przy kościele będzie stał pojemnik na makulaturę na misję.

4. Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny….

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.