Ogłoszenia duszpasterskie - 15 Niedziela Zwykła- 2020-07-12

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo/ dla dzieci /;18.oo; 19.3o w kaplicy polowej o godz.11.oo i 12.oo

W czwartki o godz. 17.3o modlimy się koronką do siedmiu boleści NMP w intencji kapłanów oraz powołania kapłańskie i zakonne
W piątki o godz. 17.oo. wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej - Godzina Miłosierdzia
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo.

Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Msza Święta. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami bądź  oddaleniem świątyni .

Jutro 13 lipca, przywołamy i uczcimy objawienia MB w Fatimie w 1917 roku. O godz. 19.3o odmówimy wspólnie różaniec, następnie Msza Święta o godzinie 20.oo i procesja wokół kościoła z figurą MB Fatimskiej.

W czwartek, 16 lipca  wspominamy NMP z góry Karmel,  Matkę Bożą Szkaplerzną.  Szkaplerz Matka Boża objawiła  generałowi karmelitów   w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne.

4. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny….

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.