Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 17 Niedziela Zwykła- 2020-07-26

 

 

1. NIEDZIELA:

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo/ dla dzieci /;18.oo; 19.3o w kaplicy polowej o godz.11.oo i 12.oo
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o.

 

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18.oo.
Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Siedmiu Boleści w każdy czwartek od godz. 17.oo.
Godzina Bożego Miłosierdzia w każdy piątek od godz. 17.oo.
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo 

 

 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Dzisiaj na życzenie, po każdej Mszy Świętej błogosławimy wszystkie pojazdy i ich użytkowników, bowiem w sobotę 25 lipca przeżywaliśmy , wspomnienie Świętego Krzysztofa, patrona kierowców.

 

Mija połowa wakacji. W sobotę rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu pielgrzymi zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

 

W sobotę, 1 sierpnia, przypada 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego.
Również w pierwszą sobotę miesiąca, 1 sierpnia, – obok naszych osobistych intencji – matczyne Serce Maryi będziemy prosili od godziny 17.3o modlitwą różańcową o wszelką pomoc. Połączymy wieczorną liturgię z nabożeństwem I sobót miesiąca, które Matka Boża zaleciła w objawieniach Fatimskich. Serdecznie zapraszamy. Podczas wieczornej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańca świętego we wspólnocie Żywego Różańca.

 

W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków. Wspólnocie Nieustającego Różańca przypominamy o modlitwie w określonych godzinach z 1 na 2 dzień miesiąca.

 

Informujemy że pielgrzymka do Matki Bożej Ostrobramskiej w dniach od 15 do 20 września jest aktualna i odbędzie się bez żadnych zmian. Zaś pielgrzymka do Meksyku będzie musiała być odłożona na przyszły rok, lecz w tym terminie chcemy zorganizować pielgrzymkę na Sycylię na która serdecznie zapraszamy.

 

 

4. Pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów i życzymy pięknego wypoczynku. Solenizantom  i Jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny….

 

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00