Ogłoszenia duszpasterskie - 17 Niedziela Zwykła- 2020-07-26

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo/ dla dzieci /;18.oo; 19.3o w kaplicy polowej o godz.11.oo i 12.oo

Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Siedmiu Boleści w każdy czwartek od godz. 17.oo.
Godzina Bożego Miłosierdzia w każdy piątek od godz. 17.oo.

Dzisiaj na życzenie, po każdej Mszy Świętej błogosławimy wszystkie pojazdy i ich użytkowników, bowiem w sobotę 25 lipca przeżywaliśmy , wspomnienie Świętego Krzysztofa, patrona kierowców.

Mija połowa wakacji. W sobotę rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu pielgrzymi zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

W sobotę, 1 sierpnia, przypada 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego.
Również w pierwszą sobotę miesiąca, 1 sierpnia, – obok naszych osobistych intencji – matczyne Serce Maryi będziemy prosili od godziny 17.3o modlitwą różańcową o wszelką pomoc. Połączymy wieczorną liturgię z nabożeństwem I sobót miesiąca, które Matka Boża zaleciła w objawieniach Fatimskich. Serdecznie zapraszamy. Podczas wieczornej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańca świętego we wspólnocie Żywego Różańca.

W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków. Wspólnocie Nieustającego Różańca przypominamy o modlitwie w określonych godzinach z 1 na 2 dzień miesiąca.

Informujemy że pielgrzymka do Matki Bożej Ostrobramskiej w dniach od 15 do 20 września jest aktualna i odbędzie się bez żadnych zmian. Zaś pielgrzymka do Meksyku będzie musiała być odłożona na przyszły rok, lecz w tym terminie chcemy zorganizować pielgrzymkę na Sycylię na która serdecznie zapraszamy.

4. Pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów i życzymy pięknego wypoczynku. Solenizantom  i Jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny….

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.