Ogłoszenia duszpasterskie - 19 Niedziela Zwykła - 2020-08-09

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo/ dla dzieci /;18.oo; 19.3o w kaplicy polowej o godz.11.oo i 12.oo

Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Siedmiu Boleści NMP w każdy czwartek od godz. 17.oo.
Godzina Bożego Miłosierdzia w każdy piątek od godz. 17.oo.

Każdego 10 dnia miesiąca, a więc w tym miesiącu, jutro w poniedziałek, nasza wspólnota parafialna uczestniczy w Jerychu Różańcowym. Jest to osobista i wspólnotowa, całodobowa modlitwa parafian w intencjach Ojczyzny, prowadzona przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczyna się o godz. 18.oo wieczorną Mszą Świętą i trwa do godziny 18.oo dnia następnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą do tego skarbca Kościoła dołożyć odrobinę swego wysiłku, do zapisywania się w zakrystii po Mszy Świętej na poszczególne godziny bądź do przyjścia w dowolnym czasie i włączenie się w tę formę modlitwy.

W czwartek, 13 dnia miesiąca sierpnia, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz.19.3o po nabożeństwie różańcowym Msza Święta, z procesją fatimską wokół kościoła.

W piątek, 14 sierpnia w liturgii wspominamy kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w niemieckim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

W sobotę, 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Uroczystością Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii.

Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę / przypominamy o dodatkowej Mszy Świętej o godzinie 21.oo/.

Na zakończenie każdej Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Podziękujemy dobremu Bogu za bogactwo deszczu i słońca, za podjęty trud przez polskiego ogrodnika i rolnika, za tegoroczne plony.

Wraz z sobotnim świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o Polskim Wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej. Wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymie szlaki, zachęcamy do pielgrzymki duchowej.

4. Pozdrawiamy wszystkich wypoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia  i Bożego  błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny….

6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary. Szczególne podziękowania dla wszystkich wspierających budowę nowej świątyni.