Ogłoszenia duszpasterskie - 28 Niedziela Zwykła - 2020-10-11

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo/ dla dzieci /;18.oo; 19.3o

Nabożeństwo Różańcowe: Dzieci – godz. 17.oo; Dorośli – godz. 17.3o; Młodzież / poniedziałek, środa/ - godz.19.oo.
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo.

Dzisiaj gościmy wśród nas biskupa Odesko - Symferopolskiego Bronisława Biernackiego; Serdecznie witamy i prosimy o modlitwę za nas i błogosławieństwo dla naszej wspólnoty parafialnej.

Również dzisiaj obchodzimy20. Dzień Papieski, a w piątek, 16 października wspominamy 42. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

13 października, na pamiątkę objawień Matki Bożej w Fatimie ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie rozpoczniemy różańcem o godzinie 187.3o, następnie Msza Święta z kazaniem fatimskim o godzinie 18.oo po Mszy Świętej procesja z figurą MB wokół kościoła.

W środę, 14 października w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

W czwartek,15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mówił, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17.3o.

W przyszłą niedzielę , 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, Jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Tego dnia gorącą modlitwą różańcową obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

Tego dnia na Mszy Świętej o godzinie 16.oo poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

4. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny.