Ogłoszenia duszpasterskie - 29 Niedziela Zwykła - 2020-10-18

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo/ dla dzieci /;18.oo; 19.3o

Nabożeństwo Różańcowe: Dzieci – godz. 17.oo; Dorośli – godz. 17.3o; Młodzież / poniedziałek, środa/ - godz.19.oo.
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo.

Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy omadlać dzieło misyjne Kościoła. Ofiary składane dzisiaj do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom.

Na Mszy Świętej o godz.16.oo poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mówił, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia Dorosłych o godz. 17.3o; Nabożeństwa dla dzieci 17.oo; dla Młodzieży: środa i piątek godz. 19.oo

Przy wyjściu z kościoła na stoliku wyłożone są tzw. kartki na wypominki, rozdawać je również będą ministranci, proszę o wypisanie na nich imion swoich zmarłych, z zaznaczeniem dni/ jeśli macie takie życzenie/, w których chcielibyście Kochani, by przywoływać tych zmarłych przed Bogiem w modlitwie Kościoła. Przez cały miesiąc listopad w naszym kościele będzie trwała modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę popularnie nazywamy, będą odprawiane codziennie o godz.17.3o Kartki z imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, proszę później złożyć w zakrystii, na tacę, bądź w biurze parafialnym.

Informujemy, że Msza Święta na cmentarzu 1 listopada jeśli się nic nie zmieni; będzie odprawiona o godz. 10.3o

Jak co roku organizujemy konkurs wśród dzieci na obrazki kolędowe. Prace prosimy wykonywać kredkami bądź farbami i składać je z podpisem autora do końca października na lekcjach katechezy bądź w kościele lub w biurze parafialnym.

W przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu letniego na zimowy / śpimy o godzinę dłużej/.

4. Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniamy o życzliwości i modlitwie.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny.

W ubiegła niedzielę zbieraliśmy ofiary na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, na stypendia dla uczniów i studentów. Zebraliśmy i przekazaliśmy na ten cel.