Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 30 Niedziela Zwykła - 2020-10-25

 

 

1. NIEDZIELA:

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo/ dla dzieci /;18.oo; 19.3o
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o.
 

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18.oo.
Nabożeństwo Różańcowe: Dzieci – godz. 17.oo; Dorośli – godz. 17.3o; Młodzież / poniedziałek, środa/ - godz.19.oo.
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo.3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Kończy się, miesiąc modlitwy różańcowej. Starajmy się jednak odmawiać różaniec indywidualnie i w rodzinach, zawsze kiedy jest to możliwe . W naszym kościele nabożeństwo październikowe odprawiamy do soboty o godz. 17.3o.

Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał  w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.

 

W przyszłą niedzielę 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele: godz.:7.oo; 8.oo; 9.oo; 16.oo; 18.oo;19.oo ; na cmentarzu z procesją żałobną Msza Święta o godzinie 10.3o.


Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.


W tym miejscu przypominamy wszystkim członkom wspólnoty Nieustającego Różańca o modlitwie z 1 na 2 dzień każdego miesiąca.


W przyszły poniedziałek , 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. W naszym kościele Msze Święte zostaną odprawione o godz.: 7.oo; 9,oo; 10.oo; 17.oo; 18.oo; 19.3o i od tego dnia przedstawiamy Bogu w specjalnej modlitwie wypominkowej zmarłych których Kochani polecacie Miłosierdziu Boga Wszechmocnego.

 

Przy wyjściu z kościoła na stoliku wyłożone są tzw. kartki na wypominki, rozdawać je również będą ministranci, proszę o wypisanie na nich imion swoich zmarłych, z zaznaczeniem również dni, w których chcielibyście Kochani, by przywoływać tych zmarłych przed Bogiem w modlitwie Kościoła. Przez cały miesiąc listopad w naszym kościele będzie trwała modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę popularnie nazywamy, będą odprawiane codziennie o godz.17.3o Kartki z imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, proszę później złożyć w zakrystii, na tacę, bądź w biurze parafialnym, proszę również zaznaczyć w jakich dniach tygodnia chcielibyście, by imiona Waszych zmarłych były przywoływane przed oblicze Miłosiernego Boga.

 

Nie zapominajmy również w tych dniach o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, o ile tego do tej pory nie zrobiliśmy. A może w pobliżu grobu naszych bliskich znajduje się również jakiś inny opuszczony czy zapomniany grób, zadbajmy o niego. Postarajmy się spełnić ten uczynek miłosierdzia, włączając w to również nasze dzieci, aby i one mogły od najmłodszych lat uczyć się szacunku dla miejsc spoczynku tych, którzy już od nas odeszli.

 

Zwróciliśmy się do dzieci, aby narysowały, obrazek który później będziemy wręczać wszystkim mieszkańcom Mierzyna po kolędzie, proszę aby to uczyniły do końca października. Termin wykonania obrazków upływa w sobotę .

 

 

4. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny.

 

6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary.
Na misje nasza parafia złożyła do puszek ofiarnych  złotych. Serdeczne Bóg zapłać.

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00