Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Adwentu - 2020-11-29

Mierzyn: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 16:00 / dla dzieci /; 18:00; 19:30 - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18.oo
W czwartki o  godz. 17.3o modlimy się przed Najświętszym Sakramentem Koronką do Siedmiu Boleści NMP  o święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii

RORATY – 6.3O

Godzina Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 17.oo

Wchodzimy w okres Adwentu. Niech to będzie dla nas czas religijnego skupienia, medytacji, pokuty. Modlitwy, umartwienia, wyrzeczenia, rezygnacja z hucznych wesel i zabaw niech pomnażają duchowy skarb Kościoła i będą wyrazem naszego oczekiwania na przyjście Pana. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Roratnia. Roraty odprawiamy codziennie  o godz. 6.3O. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH. W sposób szczególny do wysiłku i trudu rannego wstawania zapraszamy  dzieci, prosząc abyście przychodziły na spotkania roratnie z lampionami i serduszkami na których wypisujcie dobre uczynki, złożymy je w żłóbku Bożej Dzieciny.

Przypominamy członkom Nieustającego Różańca przypominamy o modlitwie w określonym czasie z pierwszego na drugi dzień miesiąca z wtorku na środę .

W pierwszy czwartek miesiąca, 3 grudnia to dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i Koronką do Siedmiu Boleści NMP od godz. 17.3o modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Świętej o godzinie 18.oo, nabożeństwo do świętego Gabriela.

W pierwszy piątek miesiąca , 4 grudnia okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godziny 17.oo. Także w tym dniu przypada wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy.

Od soboty 5 grudnia o godzinie 15.oo będzie sprawowana Masza Święta w intencji o powrót do zdrowia dla dotkniętych pandemią. Proszę o podanie przez Internet, bądź zapisanie na kartkach, czy też SMSEM imion chorych za których będziemy się modlić podczas Najświętszej Ofiary, by ubłagać Miłosierdzie Boże i odwrócić Dopust Boży.

W pierwszą sobotę miesiąca 5 grudnia, wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca, związane z objawieniami MB w Fatimie, rozpoczniemy odmawianiem różańca o godz. 17.3o. Zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 18.oo.

O godzinie 20.oo zapraszamy na Mszę świętą śpiewaną po łacinie.

W przyszłą niedzielę , 6 grudnia wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tym i o tych, którzy obdarują nas upominkami.

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.