Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Adwentu - 2020-11-29

 

 

1. NIEDZIELA:
Mierzyn: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 16:00 / dla dzieci /; 18:00; 19:30 - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.

 

2. DNI POWSZEDNIE:
Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18.oo
W czwartki o  godz. 17.3o modlimy się przed Najświętszym Sakramentem Koronką do Siedmiu Boleści NMP  o święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo

RORATY – 6.3O

Godzina Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 17.oo
3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

   Wchodzimy w okres Adwentu. Niech to będzie dla nas czas religijnego skupienia, medytacji, pokuty. Modlitwy, umartwienia, wyrzeczenia, rezygnacja z hucznych wesel i zabaw niech pomnażają duchowy skarb Kościoła i będą wyrazem naszego oczekiwania na przyjście Pana. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Roratnia. Roraty odprawiamy codziennie  o godz. 6.3O. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH. W sposób szczególny do wysiłku i trudu rannego wstawania zapraszamy  dzieci, prosząc abyście przychodziły na spotkania roratnie z lampionami i serduszkami na których wypisujcie dobre uczynki, złożymy je w żłóbku Bożej Dzieciny.

Przypominamy członkom Nieustającego Różańca przypominamy o modlitwie w określonym czasie z pierwszego na drugi dzień miesiąca z wtorku na środę .

W pierwszy czwartek miesiąca, 3 grudnia to dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i Koronką do Siedmiu Boleści NMP od godz. 17.3o modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Świętej o godzinie 18.oo, nabożeństwo do świętego Gabriela.

 

W pierwszy piątek miesiąca , 4 grudnia okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godziny 17.oo. Także w tym dniu przypada wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy.

 

Od soboty 5 grudnia o godzinie 15.oo będzie sprawowana Masza Święta w intencji o powrót do zdrowia dla dotkniętych pandemią. Proszę o podanie przez Internet, bądź zapisanie na kartkach, czy też SMSEM imion chorych za których będziemy się modlić podczas Najświętszej Ofiary, by ubłagać Miłosierdzie Boże i odwrócić Dopust Boży.

 

W pierwszą sobotę miesiąca 5 grudnia, wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca, związane z objawieniami MB w Fatimie, rozpoczniemy odmawianiem różańca o godz. 17.3o. Zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 18.oo.

O godzinie 20.oo zapraszamy na Mszę świętą śpiewaną po łacinie.

 

W przyszłą niedzielę , 6 grudnia wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tym i o tych, którzy obdarują nas upominkami.

 

 

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny

 

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary. 

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00