Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Adwentu - 2020-12-06

 

 

1. NIEDZIELA:
Mierzyn: od godz.7.oo do 19.oo – co godzina
W dni powszednie o godz. 6.3o - Roraty; i o godz. 18.oo

 

2. DNI POWSZEDNIE:
Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18.oo
W czwartki o  godz. 17.3o modlimy się przed Najświętszym Sakramentem Koronką do Siedmiu Boleści NMP  o święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo

RORATY – 6.3O

Godzina Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 17.oo
3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami.

 

Także dzisiaj 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie II i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Oprócz wielu podarunków niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.

 

Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami i dobrymi uczynkami zapisanymi na kartkach!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 6.30.

 

We wtorek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX w 1854 roku.

W tym dniu w naszym kościele dodatkowa Msza Święta o 10.oo i o 12.oo w Godzinę Łaski ; Serdecznie Zapraszamy. Matka Boża objawiła się włoszce Pierinie Gilli 8 grudnia 1947 r. i powiedziała: Pragnę aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono uroczyście Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia. Zapraszamy wspólnotę Krąg Biblijny na wieczorna Mszę Świętą.

 

Każdego 10 dnia miesiąca, a więc w tym miesiącu, w czwartek, nasza wspólnota parafialna uczestniczy w Jerychu Różańcowym. Jest to osobista i wspólnotowa, całodobowa modlitwa parafian w intencjach Ojczyzny, prowadzona przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczyna się o godz. 18.oo wieczorną Mszą Świętą i trwa do godziny 18.oo dnia następnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą do tego skarbca Kościoła dołożyć odrobinę swego wysiłku, do zapisywania się na poszczególne godziny, bądź dołączyć się w dowolnym czasie.

 

12 grudnia przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe dlatego na tę Uroczystość wspólnota Rycerzy Kolumba dostarczy do naszego kościoła Jej wizerunek, byśmy mogli przed Jej obliczem uprosić u Boga potrzebne nam łaski do życia doczesnego i wiecznego.

 

Wspólnota parafialna Caritas zaprasza po Mszy Świętej do zakrystii w której można nabyć: Kartki świąteczne, opłatki, kalendarze oraz świece na stół wigilijny.

Jak co roku są dostarczane do naszych domów, pobłogosławione przez kapłana, opłatki na stół wigilijny. Roznoszą je nasi parafianie, Pan Marian Kozak, Ryszard Galant i Tadeusz Mruk ofiary składane z tego tytułu zostaną przeznaczone na budowę nowej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać. Wraz z opłatkami jest dołączony tegoroczny program kolędy , został on również zamieszczony na naszej stronie internetowej.

 

Ze względu na pandemię rekolekcje, zostaną przeprowadzone w styczniu od 16 do 18 stycznia, program zostanie podany w późniejszym terminie, przewodniczył im będzie ks. Dominik Chmielewski.

 

 

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, Miłym Gościom, życzymy obfitości łask Pana Boga.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny

 

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary. 

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00