Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 4 Niedziela Zwykła - 2021-01-31

 

1. NIEDZIELA:
Mierzyn: od godz..: 7.oo do godz.19.oo Msza Święta co godzinę
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.

 

2. DNI POWSZEDNIE:
Mierzyn: 7.oo,oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
W każdą środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Zakończyliśmy kolędę w naszej parafii, wszystkim z całego serca dziękujemy. Oby wszystkie prośby zawarte w naszych modlitwach spełniły się i przyniosły Wam Kochani pokój, bezpieczeństwo, zdrowie i pomyślność w Nowym Roku. Bardzo dziękujemy za życzliwość i serca przepełnione autentyczną wiarą i nadzieją, jesteśmy Bogu wdzięczni iż możemy Wam Kochani posługiwać jako duszpasterze. Żywimy do Was wielki szacunek patrząc jak zabiegacie z wielką troską o Wasze rodziny, by niczego nie zabrakło, za ten ogromny trud i miłość jaką wkładacie w życie rodzinne, niech Bóg nie szczędzi Wam wszelkich potrzebnych do szczęścia łask. Bóg zapłać za te kolędowe spotkania w innej niż zwykle formie w tych dziwnych czasach niech Boże błogosławieństwo nieustannie Wam Kochani towarzyszy.

 

Przypominamy członkom Nieustającego Różańca o modlitwie w określonych godzinach z pierwszego na drugi dzień miesiąca.

W najbliższy wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 7.oo;10.oo;18.oo Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa - światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.

 

W tym dniu również będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.

 

W środę, 3 lutego, z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, wieczorną Mszę Świętą o godz. 18.oo odprawimy o tym Świętym. Na zakończenie pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

W czwartek, 4 lutego, od godz.17.3o adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Siedmiu Boleści NMP w intencji o święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

W piątek, 5 lutego, od godz. 17.oo adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Na zakończenie adoracji w duchu wynagrodzenia za grzechy całego świata odmówimy litanię ku czci Bożego Serca. Z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia Świętej Agaty na Mszach Świętych o godz. 7.oo i 18.oo pobłogosławimy chleb oraz wodę.

 

W I sobotę miesiąca, 6 lutego, zapraszamy do odprawienia nabożeństw pięciu I sobót miesiąca, do których zachęca nas MB w Fatimie, rozpoczniemy je odmawianiem różańca o godz. 17.3o, następnie Msza Święta w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

Na godz.:20.oo zapraszamy na Mszę Świętą śpiewaną po łacinie


 

4. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny

 

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

 

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00