Ogłoszenia duszpasterskie - 5 Niedziela Zwykła - 2021-02-07

Mierzyn: od godz..: 7.oo do godz.19.oo Msza Święta co godzinę

Mierzyn: 7.oo,oo; 18.oo
W każdą środę o godz. 18.oo,  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
W każdy czwartek o godz. 17.3o modlimy się Koronką do Siedmiu Boleści w intencji o powołania kapłańskie i zakonne

W środę 10 lutego wieczorną Mszą Świętą rozpoczynamy kolejne Jerycho Różańcowe, całodobową modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji naszej Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie w której przejawia się miłość do naszego wspólnego domu któremu na imię Polska. Jest możliwość zapisania się na konkretne modlitewne godziny po Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła bądź włączyć się w dowolnym czasie.

W czwartek 11 lutego Matki Bożej z Lourdes; Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem.

Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz.10.oo. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.

W przyszłą niedzielę 14 lutego wspomnienie świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, Miłym Gościom , życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.