Ogłoszenia duszpasterskie - 6 Niedziela Zwykła - 2021-02-14

Mierzyn: od godz.: 7.oo do 19.oo co godzinę  z wyjątkiem godz.:15.oo bowiem o tej godzinie  nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
Gorzkie Żale godz. 15.oo

Mierzyn: 7.oo,oo; 18.oo
W każdą środę o godz. 18.oo,  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
W każdy czwartek o godz. 17.3o modlimy się Koronką do Siedmiu Boleści w intencji o powołania kapłańskie i zakonne
Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.3o; dla dorosłych o godz. 18.3o; dla młodzieży o godz. 19.oo

Dzisiaj tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają.

W najbliższą środę (17 lutego) - zwaną Środą Popielcową - rozpoczniemy okres Wielkiego Postu.

Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz. 7.oo; 10.oo; 16.oo; 17.oo; 18.oo; 19.3o.

W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.

W piątki Wielkiego Postu - Droga Krzyżowa:
dla dzieci o godz. 17.3o, dla dorosłych o godz. 18.3o i dla młodzieży  o godz. 19.oo.Serdecznie zapraszamy.

W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.oo - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy.
Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, Miłym Gościom , życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.