Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 1. Niedziela Wielkiego Postu - 2021-02-21

 

1. NIEDZIELA:
Mierzyn: od godz.: 7.oo do 19.oo co godzinę  z wyjątkiem godz.:15.oo bowiem o tej godzinie  nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
Gorzkie Żale godz. 15.oo
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.


 

2. DNI POWSZEDNIE:
Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18.oo.
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo
Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu:  Dzieci godz. 17.3o; Dorośli godz. 18.3o;Młodzież godz. 19.oo.3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”.

Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post. Kto nie mógł w Środę Popielcową, a chciałby przyjąć obrzęd posypania głowy popiołem, na znak pokuty i nawrócenia proszę po błogosławieństwie , podejść do stopni ołtarza.
W Środę Popielcową na znak wezwania Wielkopostnego przyjęliśmy obrzęd posypania głów popiołem. Każdy kto nie mógł uczestniczyć tego dnia w tym obrzędzie będzie mógł to uczynić na zakończenie Mszy Świętej, podchodząc do stopni ołtarza.

 

Na niedziele Wielkiego Postu przed każdą Mszą świętą będą czytane świadectwa Cataliny Riwas, o Mszy świętej. Dzisiaj rozdajemy książeczki z jej mistycznymi wizjami na temat Eucharystii. Starajmy się wczytać w nie właśnie w Wielkim Poście, to lektura duchowa zamiast rekolekcji. Po przeczytaniu przekażcie innym, znajomym, sąsiadom, niech duch ewangelizacji przepełnia nas w tych szczególnych dniach.

 

W piątki Wielkiego Postu - Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.3o, dla dorosłych o godz. 18.3o i dla młodzieży o godz. 19.oo. Serdecznie zapraszamy.

 

W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.oo – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy.

 

Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

 

W minionym tygodniu ustaliliśmy z ks. biskupem Henrykiem Wejmanem termin bierzmowania w naszej parafii, będzie miał on miejsce w niedzielę 14 marca od godz. 9.oo do 13.oo /podział na grupy/. W związku z tym bardzo proszę kandydatów do bierzmowania o udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 19.oo, po nabożeństwie spotkanie przygotowujące do sakramentu.

 

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom przebywającym wśród nas, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny

 

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

 

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00