Ogłoszenia duszpasterskie - 1. Niedziela Wielkiego Postu - 2021-02-21

Mierzyn: od godz.: 7.oo do 19.oo co godzinę  z wyjątkiem godz.:15.oo bowiem o tej godzinie  nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
Gorzkie Żale godz. 15.oo

Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu:  Dzieci godz. 17.3o; Dorośli godz. 18.3o;Młodzież godz. 19.oo.

Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”.

Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post. Kto nie mógł w Środę Popielcową, a chciałby przyjąć obrzęd posypania głowy popiołem, na znak pokuty i nawrócenia proszę po błogosławieństwie , podejść do stopni ołtarza.
W Środę Popielcową na znak wezwania Wielkopostnego przyjęliśmy obrzęd posypania głów popiołem. Każdy kto nie mógł uczestniczyć tego dnia w tym obrzędzie będzie mógł to uczynić na zakończenie Mszy Świętej, podchodząc do stopni ołtarza.

Na niedziele Wielkiego Postu przed każdą Mszą świętą będą czytane świadectwa Cataliny Riwas, o Mszy świętej. Dzisiaj rozdajemy książeczki z jej mistycznymi wizjami na temat Eucharystii. Starajmy się wczytać w nie właśnie w Wielkim Poście, to lektura duchowa zamiast rekolekcji. Po przeczytaniu przekażcie innym, znajomym, sąsiadom, niech duch ewangelizacji przepełnia nas w tych szczególnych dniach.

W piątki Wielkiego Postu - Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.3o, dla dorosłych o godz. 18.3o i dla młodzieży o godz. 19.oo. Serdecznie zapraszamy.

W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.oo – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy.

Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

W minionym tygodniu ustaliliśmy z ks. biskupem Henrykiem Wejmanem termin bierzmowania w naszej parafii, będzie miał on miejsce w niedzielę 14 marca od godz. 9.oo do 13.oo /podział na grupy/. W związku z tym bardzo proszę kandydatów do bierzmowania o udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 19.oo, po nabożeństwie spotkanie przygotowujące do sakramentu.

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom przebywającym wśród nas, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.