Ogłoszenia duszpasterskie - 2. Niedziela Wielkiego Postu - 2021-02-28

Mierzyn: od godz.: 7.oo do 19.oo co godzinę  z wyjątkiem godz.:15.oo bowiem o tej godzinie  nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
Gorzkie Żale godz. 15.oo

W każdy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz.17.3o, o 17.3o modlitwa w intencji kapłanów  i o powołania kapłańskie z naszej parafii  Koronką do Siedmiu Boleści NMP.
Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu:  Dzieci godz. 17.3o; Dorośli godz. 18.3o;Młodzież godz. 19.oo.

Dzisiaj w Kościele przeżywamy niedzielę Ad Gentes - naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Zbiórka do puszek na potrzeby misji.

Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu dla Dzieci o godz. 17.3o; dla Dorosłych o godz. 18.3o, dla Młodzieży o godz. 19.oo.

Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.oo.

W okresie Wielkiego Postu za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa - św. Józefowi. Po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych naszych sprawach.

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

Wspólnocie Nieustającego Różańca przypominamy o modlitwie w oznaczonym czasie z 1 na 2 dzień miesiąca.

W tym tygodniu 4 marca przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas Koronki do Siedmiu Boleści będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

Każdy pierwszy piątek miesiąca w tym miesiącu 5 marca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce.

W godzinach przedpołudniowych odwiedziny chorych naszej parafii. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Spowiedź święta od godz. 17.oo.

W pierwszą sobotę miesiąca 6 marca, wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca, związane z objawieniami MB w Fatimie, rozpoczniemy odmawianiem różańca o godz. 17.3o. Zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 18.oo. Również tego dnia o godz.:20.oo Msza święta po łacinie.

W sobotę zostaną podstawione pojemniki na makulaturę na misje.

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom przebywającym wśród nas, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.