Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 3. Niedziela Wielkiego Postu - 2021-03-07

 

1. NIEDZIELA:
Mierzyn: od godz.: 7.oo do 19.oo co godzinę  z wyjątkiem godz.:15.oo bowiem o tej godzinie  nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
Gorzkie Żale godz. 15.oo
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.


 

2. DNI POWSZEDNIE:
Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  świętej.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18.oo.
W każdy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz.17.3o, i modlitwa w intencji kapłanów oraz o powołania kapłańskie z naszej parafii  Koronką do Siedmiu Boleści NMP.
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo
Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu:  Dzieci godz. 17.3o; Dorośli godz. 18.3o; Młodzież godz. 19,oo.3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Jutro 8 marca przeżywamy Światowy Dzień Kobiet, otoczymy Was Drogie Panie serdeczną modlitwą przed Majestatem Boga, prosząc by obdarzał Was nieustannym szczęściem, pomyślnością i zdrowiem.


W środę , 10 marca, Mszą Świętą o godz. 18.oo, rozpoczniemy kolejne Jerycho Różańcowe. Jest to osobista i wspólnotowa, całodobowa modlitwa parafian w intencjach Ojczyzny, prowadzona  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczyna się wieczorną Mszą Świętą i trwa do godziny 18.oo dnia następnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą do tego skarbca Kościoła dołożyć odrobinę swego wysiłku,  do zapisywania się na poszczególne godziny   po Mszy Świętej , lista jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.

 

W każdy piątek  Wielkiego Postu o godzinie: 17.3o jest odprawione  nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla Dzieci: o 18.3o dla Dorosłych, a po nim Msza Święta o godzinie 18.oo po Mszy świętej o godz. 19.3o. nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży.

 

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 15.oo nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkopostnych, za udział w nich  możemy otrzymać dar odpustu zupełnego, na zwykłych warunkach.

 

W przyszłą niedzielę 14 marca na Mszy Świętej o godz.: 9.oo; 10.oo; 11.oo; 12.oo; 13.oo ks. bp Henry Wejman udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. W związku z tym bardzo proszę abyście Kochani nie związani z tym sakramentem przyszli na Mszę Świętą w innych godzinach.

 

Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

 

 

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom przebywającym wśród nas, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny

 

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

 

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00