Ogłoszenia duszpasterskie - 4. Niedziela Wielkiego Postu - 2021-03-14

Mierzyn: od godz.: 7.oo do 19.oo co godzinę  z wyjątkiem godz.:15.oo bowiem o tej godzinie  nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
Gorzkie Żale godz. 15.oo

Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  świętej.
W każdy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz.17.3o, o 17.3o modlitwa w intencji kapłanów  i o powołania kapłańskie z naszej parafii  Koronką do Siedmiu Boleści NMP.
Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu:  Dzieci godz. 17.oo; Dorośli godz. 17.3o;Młodzież godz. 19.oo.

W każdy piątek  Wielkiego Postu o godzinie: 17.oo jest odprawione  nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla Dzieci: o 17.oo;  dla Dorosłych: o godz. 18.3o  a po nim Msza Święta o godzinie 18.oo po Mszy świętej o godz. 19.oo. nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 15.,oo nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkopostnych, za udział w nich  możemy otrzymać dar odpustu zupełnego, na zwykłych warunkach.
Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

W piątek 19 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich walecznych mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.

Wspólnota  Caritas przy naszej parafii, rozprowadza palmy wielkanocne, świece na stół wielkanocny, kartki świąteczne, baranki cukrowe, torby miłosierdzia Ofiary z tego tytuły zostaną przeznaczone, na potrzeby biednych. Również ta wspólnota będzie zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli..

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.