Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 5. Niedziela Wielkiego Postu - 2021-03-21

 

1. NIEDZIELA:
Mierzyn: od godz.: 7.oo do 19.oo co godzinę.
Gorzkie Żale godz. 15.oo
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.


 

2. DNI POWSZEDNIE:
Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  świętej.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18.oo.
W każdy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz.17.3o, o 17.3o modlitwa w intencji kapłanów  i o powołania kapłańskie z naszej parafii  Koronką do Siedmiu Boleści NMP.
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo
Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu:  Dzieci godz. 17.oo; Dorośli godz. 17.3o;Młodzież godz. 19.oo.
3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

 

W każdy piątek Wielkiego Postu jest odprawiane nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla Dzieci: o godz. 17.3o dla Dorosłych, o godz.18.3o o godz. 19.oo. nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu z wyjątkiem Niedzieli Palmowej o godzinie 15.,oo nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkopostnych, za udział w nich możemy otrzymać dar odpustu zupełnego, na zwykłych warunkach.

 

Przez cały marzec po wieczornej Mszy Świętej odmawiamy litanię do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy przynajmniej modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

 

W przyszłą niedzielę, noszącą nazwę Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach Świętych. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień.

Dzień ten jest także Światowym Dniem Młodzieży. Również będzie ten dzień, dniem jałmużny .

 

Wspólnoty wraz ze wspólnotą Caritas przy naszej parafii, rozprowadzać będą palmy wielkanocne, świece na stół wielkanocny, kartki świąteczne, baranki cukrowe, a także wypieki i ciasta. Ofiary z tego tytuły są przeznaczone dla najbardziej potrzebujących naszej pomocy. Również ta wspólnota zbiera ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Od Niedzieli Zmartwychwstania wracamy do odprawiania Mszy Świętych w niedzielę wg planu sprzed pandemii, czyli o godz.: 7.oo;9.oo;10.3o;12.oo;13.3o;16.oo;18.oo i 19.3o . Msza Święta o godz.: 9.oo;10.3o;12.oo i 13.3o będzie odprawiana na zewnątrz kościoła.

 

 

4. Wszystkim jubilatom i solenizantom, składamy   najserdeczniejsze   życzenia    i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny

 

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

 

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00