Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Palmowa - 2021-03-28

 

 

1. NIEDZIELA:

Mierzyn: jeszcze dzisiaj od godz.7.oo do godz.19.oo co godzinę.
Od Wielkanocy zgodnie z porządkiem sprzed pandemii o godz.: 7.oo;9.oo;10.3o;12.oo;13.3o;16.oo;18.oo i 19.3o.
Od Wielkanocy wracamy do nabożeństwa  Godzinek ku czci NMP o godz. 8.3o.

 

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie przed i podczas Mszy św. okazja do spowiedzi św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.oo.
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo.

 

 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

   Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, wprowadza nas w Wielki Tydzień. To moment, aby pojednać się z Bogiem  w sakramencie pokuty, by w pełni uczestniczyć w Triduum Paschalnym.
Triduum Paschalne to święte dla nas dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Niech te trzy dni będą przeżyte przez nas godnie i po chrześcijańsku, poprzez czynny udział w bogatej liturgii, sprawowanej w naszej świątyni o godz. 18.oo. 

 

Msza św. w Wielki Poniedziałek, Wtorek, Środę o godz.: 7.oo i 18.oo.

 

 

 

Święte Triduum Paschalne

 

 

WIELKI CZWARTEK:  1 kwietnia

   W Wielki Czwartek rano Eucharystia celebrowana jest jedynie w katedrze. Jest to Msza Krzyżma, podczas której błogosławione są oleje używane do namaszczania chorych i krzyżmo służące do namaszczania podczas święceń kapłańskich, chrztu i bierzmowania.

 

   Wielkoczwartkowa wieczorna Msza Święta Wieczerzy Pańskiej - pamiątka ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa w kościele parafialnym o godz.18.oo. Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do ciemnicy. Adoracja do godz. 22.oo. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.oo do 22.oo. Okazja do przyjęcia Komunii Świętej po każdej spowiedzi świętej. Adoracja i czuwanie modlitewne na które serdecznie zapraszamy do godziny 24.oo.

 

 

 

WIELKI PIĄTEK: 2 kwietnia

   Pamiątka Zbawczej śmierci Pana Jezusa. Jest to jedyny dzień w roku w którym nie wolno kapłanom odprawiać Mszy świętej. Liturgię Wielkopiątkowa, na którą przynosimy krzyże, rozpoczynamy o godz.18.oo /czytanie Męki Pańskiej. adoracja Krzyża. Komunia święta i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu /.
   Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz.: 7.oo do 24.oo.
W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy: powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i tylko raz jemy do syta. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego.


Okazja do spowiedzi św. od godz. 7.oo do 24.oo, równocześnie okazja do przyjęcia Komunii Świętej. Niech w tym dniu towarzyszy nam żarliwa modlitwa, skupienie i głęboka zaduma nad Tajemnicą Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.
Naszą pobożność zamanifestujmy licznym udziałem w nabożeństwach pasyjnych i adoracjach oraz pobożnym nawiedzeniem Grobu Pańskiego.

O godzinie 10.oo wspólnota  krąg Biblijny  zaprasza do kościoła na Drogę Krzyżową.


W tym dniu odwiedzimy chorych w godzinach przedpołudniowych.
Pamiętajmy o godzinie Miłosierdzia Bożego o 15.oo,  odprawmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.

 

Droga Krzyżową o godzinie 15.oo poprowadzi rodzina Państwa Mojsiewiczów
Po liturgii Wielkiego Piątku rozpoczniemy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego, poprowadzi ją jak co roku pani Mariola Sarnecka.

 

 

WIELKA SOBOTA: 3 kwietnia

   Liturgię rozpoczynamy o godzinie 18.oo. Liturgia Wielkosobotnia składa się z: poświęcenia ognia, liturgii światła, czytań z Pisma Świętego, poświęcenia wody chrzcielnej oraz Eucharystii.

 

   Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim, adoracja od godz. 9.oo do 22.oo. W tym dniu okazja do spowiedzi wielkanocnej od godz. 7.oo do 22.oo.

 

   W Wielką Sobotę, jak każe piękna wielowiekowa tradycja, przygotowujemy i przynosimy do poświęcenia pokarmy na stół wielkanocny. Święcenie pokarmów przy kościele na stołach pod namiotem od godz. 9.00 do 15.00 -  co pół godziny.

 

   Caritas parafialny, po Mszy świętej, zbiera do puszek ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Również jest okazja do nabycia, palm, świec wielkanocnych, baranków, kartek świątecznych. Dochód jest przeznaczony na dzieła miłosierdzia w naszej diecezji i parafii.

 

 

WIELKANOC - NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO - 4 kwietnia

Msza Święta - REZUREKCJA - godz.6.00 w kościele;  następnie Msza Święta w kościele o godz.: 9.oo; 10.3o; 12.oo; 13.3o; 16.oo; 18.oo i 19.3o.

 

Drodzy Bracia i Siostry!

W tych dniach składamy sobie życzenia. Również my kapłani dołączamy się do tych wszystkich życzeń. Oby Święta Wielkanocne były naprawdę radosne, szczęśliwe i zdrowe. Radość niech płynie z tego, że Chrystus za nas umarł i zmartwychwstał. Oby Zmartwychwstały Pan Wam Kochani Parafianie i Mili Goście błogosławił i strzegł Was na drogach codzienności, oby minęły wszystkie utrapienia i smutki. Szczęść Wam Boże. Dziękuję wszystkim którzy swoją modlitwą, ofiarnością przyczynili się do pięknej liturgii Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych, za wykonanie symbolicznego grobu, za wszystko: Kapłanom,  Lektorom, Ceremoniarzom, Ministrantom, Paniom Organistkom, Chórowi, Rycerzom Kolumba, Komentatorom, Czytającym fragmenty Pisma Świętego, prowadzącym Drogi Krzyżowe, Kościelnym, pani Marii Wiencis, pani Bożenie, Pawłowi Kuśmirczukowi, panu Olikowi,  wszystkim wspólnotom parafialnym...

 

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 5 kwietnia

Msza św. o godz.: 7.oo; 9.oo; 10.3o; 12.oo; 13.3o; 16.oo; 18.oo i 19.3o

W poczuciu wdzięczności chcemy skierować słowa podziękowania do wszystkich tych, którzy przyczynili się, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała godną oprawę.

 

Przyszła niedziela 11 kwietnia jest Niedzielą Bożego Miłosierdzia.

 Msza św. o godz.: 7.oo; 9.oo; 10.3o; 12.oo; 13.3o; 16.oo; 18.oo i 19.3o

 

4. Wszystkim Jubilatom, Solenizantom, Miłym Gościom, składamy serdeczne życzenia obfitości Bożej Łaski.

 

5. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary. Bardzo Wam dziękujemy. Dzięki temu  możemy   kontynuować wiele dzieł duszpasterskich i kontynuować dzieło budowy nowej świątyni.

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00