Ogłoszenia duszpasterskie - 5 Niedziela Wielkanocna - 2021-05-02

MSZA  ŚWIĘTA: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o

Mierzyn: 7.oo,oo; 18.oo - MSZA ŚWIĘTA
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18.oo.
W Każdy czwartek o godz. 17.3o – przy wystawionym Najświętszym Sakramencie Koronką do Siedmiu Boleści NMP modlimy się za kapłanów oraz o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
Godzina Bożego Miłosierdzia w każdy piątek o 17.oo – wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Miłosierdzia Bożego, okazja do spowiedzi świętej
Biuro parafialne czynne codziennie  z wyjątkiem sobót i niedziel od godz. 17.oo.

Dzisiaj 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

Również dzisiaj zapraszamy na godz. 15.oo, tegorocznych maturzystów, za Was Kochani na 2 dni przed maturą chcemy odprawić Mszę świętą z prośbą o Dary Ducha Świętego podczas egzaminów maturalnych.

Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele każdego majowego dnia o godz. 17.3o.

Wczoraj 1 maja rozpoczęły się w naszej parafii uroczystości I Komunijne , dlatego dzisiaj, jutro , oraz w przyszłą niedzielę Msza święta o godzinie.: 9.oo; 10.3o; 12.oo; 13.3o będzie odprawiana na zewnątrz kościoła.
W kościele równolegle odbywać się będą Uroczystości I Komunijne o godz.: 9.oo; 10.oo; 11.oo; 12.oo; 13.3o.
Bardzo proszę o wyrozumiałość, musimy tak robić ze względu na przepisy sanitarne. Program uroczystości I Komunijnych w naszej parafii, jest wywieszony na stronie internetowej i w gablocie.

Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Msze święte zgodnie z programem niedzielnym.

W tym tygodniu 6 maja, przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o godz.:18.oo modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W pierwszy piątek miesiąca, 7 maja, okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa od god.17.oo. Odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych, okazja do spowiedzi świętej od godziny 17.oo.

Zapraszam na spotkanie z Włoską Mistyczką i Stygmatyczką, która w Wielkim Poście fizycznie doświadcza cierpienia Chrystusa, spotkanie będzie miało miejsce w naszym kościele 11 maja we wtorek, na Mszy świętej o godzinie 18.oo. Po mszy świętej w kościele szkół salezjańskich o godzinie 19.oo. świadectwo i konferencja Giselli Cardia o objawieniach jakich doświadcza ona w Trevignano.

10 dnia każdego miesiąca modlimy się w intencji naszej Ojczyzny we wspólnocie Jerycha Różańcowego, już dzisiaj można wpisać się na konkretne godziny tejże modlitwy na listę wyłożoną na stoliku. Naszej Ojczyźnie potrzebna jest ta modlitwa która jest wyrazem naszej troski o wspólny dom, a z naszej strony to jest święty obowiązek.

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, Miłym Gościom, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...