Ogłoszenia duszpasterskie - 6 Niedziela Wielkanocna - 2021-05-09

MSZA  ŚWIĘTA: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o

Codziennie przed i podczas Mszy św. okazja do spowiedzi św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18.oo.
W Każdy czwartek o godz. 17.oo – przy wystawionym Najświętszym Sakramencie Koronką do Siedmiu Boleści NMP modlimy się za kapłanów oraz o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
Godzina Bożego Miłosierdzia w każdy piątek o 17.oo – wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Miłosierdzia Bożego, okazja do spowiedzi świętej
Codziennie o godz. 17.3o nabożeństwo majowe.
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo.

Miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony jest Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie w naszym kościele o godz.17.3o. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się na to nabożeństwo w gronie rodzinnym, w domu przed obrazem Matki Bożej.

Trwają uroczystości I Komunii Świętej dzieci naszej parafii, w związku z tym Msze Święte o godz.: 9.oo;10.3o;12.oo;13.3o są celebrowane na zewnątrz kościoła. Będziemy o tych koniecznych zmianach informować Was Kochani na bieżąco. Dzieci które już przystąpiły do Komunii Świętej zapraszamy do udziału w nabożeństwach w Białym Tygodniu .

Każdego 10 dnia miesiąca, a więc jutro nasza wspólnota parafialna uczestniczy w Jerychu Różańcowym. Jest to osobista i wspólnotowa, całodobowa modlitwa parafian w intencjach Ojczyzny, prowadzona przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczyna się o godz. 18.oo wieczorną Mszą Świętą i trwa do godziny 18.oo dnia następnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą do Skarbca Kościoła dołożyć odrobinę swego wysiłku, do zapisywania się na konkretne godziny adoracji, lista jest wyłożona przy wyjściu z kościoła, bądź o przybycie w dowolnym czasie i włączenie się w tę modlitwę.

W czwartek, 13 maja, rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie na pamiątkę Objawień Matki Bożej w Fatimie w 1917 roku, nabożeństwa te będą miały miejsce od maja do października 13 dnia każdego miesiąca. Początek nabożeństw modlitwą różańcową o godz. 19.oo.Serdecznie zapraszamy. W tym dniu wspominamy także kolejną rocznicę zamachu na Jana Pawła II w 1981 r.

W piątek 14 maja rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...