Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 2021-05-23

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo;18.oo; 19.3o - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o

Mierzyn: 7.oo,oo; 18.oo - MSZA ŚWIĘTA
Codziennie przed i podczas Mszy św. okazja do spowiedzi św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18.oo
W każdy czwartek o godz. 17.3o. modlimy się Koronką do Siedmiu Boleści NMP o powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii.
W każdy piątek od godziny 17.oo adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz okazja do spowiedzi świętej.
Codziennie o godz. 17.3o nabożeństwo majowe.
Biuro parafialne czynne codziennie z wyjątkiem niedziel i świąt, od godz. 17.oo.

Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darze Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania i dziękujemy zań Panu Bogu.

Jutro - w poniedziałek 21 maja, po Zesłaniu Ducha Świętego - obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II. Matka Najświętsza jako Matka Kościoła jest główną patronką naszej diecezji.

W czwartek 27 maja, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W środę 26 maja przypada Dzień Matki, pamiętajmy szczególnie w tym dniu w modlitwach o naszych Mamach. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

Miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie w naszym kościele o godz.17.3o. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się na to nabożeństwo w gronie rodzinnym, w domu przed obrazem Matki Bożej.

Za tydzień 30 maja - uroczystość Najświętszej Trójcy.

Tę niedzielną uroczystość, będziemy jako parafialna wspólnota przeżywać radośniej niż zwykle, bowiem od początku istnienia naszej wspólnoty po raz pierwszy, Dzięki Bogu zostanie odprawiona o godz.12.oo Msza Święta Prymicyjna naszego parafianina o. Grzegorza Świerkosza, który 29 maja w sobotę, przyjmie święcenia kapłańskie.

To wielka uroczystość i wielkie święto całej parafii. Serdecznie zapraszamy. W związku z tym nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.3o

W imię Boże, kontynuujemy prace budowlane nowej świątyni. Prosimy o gorącą MODLITWĘ ABYŚMY DOCZEKALI ZWIEŃCZENIA DZIEŁA NA CHWAŁĘ BOŻĄ I MATKI NAJŚWIĘTSZEJ CZYNIONEGO a także w miarę możliwości o pomoc materialną / koperty, przekazy są wyłożone na stoliku./

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, Miłym Gościom, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...