Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Trójcy Przenajświętszej - 2021-05-30

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo;18.oo; 19.3o - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o

Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa na Mszy Świętej o godz. 18.oo.
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo.

Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Na Mszy świętej o godzinie 12.oo Msza Święta Prymicyjna naszego parafianina o. Grzegorza Świerkosza, który wczoraj z rąk bpa Ireneusza Pękalskiego przyjął święcenia kapłańskie w Sanktuarium bł. Rafała Chylińskiego w Łodzi - Łagiewnikach.

W najbliższy czwartek, 3 czerwca , Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało.

Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej Eucharystycznej procesji z kościoła na ulice naszej miejscowości. Chcemy w ten sposób dziękować Bogu za dar Eucharystii, oraz prosić Go o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu, o błogosławieństwo dla naszej parafii, miejscowości, rodzin naszych i nas samych. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy, mieszkania, niech w oknach pojawią się obrazy religijne, emblematy naszej wiary a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystościach Bożego Ciała. Rozpoczniemy je uroczystą Mszą Świętą o godzinie 10.3o,a następnie w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy udamy się ulicami: Welecką, Długą, Grafitową i Zgodną:

• I ołtarz na wysokości Pani Marii Wiencis / Rycerze Kolumba; Owieczka; Józef /
  • II ołtarz na wysokości Państwa Kaczmarek / Żywy Różaniec, Koło Przyjaciół Radia Maryja; i Caritas /
  • III ołtarz na wysokości Państwa Andrzeja Pupki /  Maryjna Wspólnota Matek, Krąg Biblijny/
  • IV ołtarz na  parkingu przy cmentarzu  /Rada Budowy Nowej Świątyni / Teatr Słowa, Chór  Credo/

Bardzo serdecznie zapraszamy, wszystkie dziewczynki, do sypania kwiatków podczas procesji. Próba sypania kwiatków w środę 2 czerwca o godz. 18.3o.

W tym dniu również świętować będziemy Rocznicę I komunii Świętej. Zapraszamy te dzieci do spowiedzi świętej w środę 2 czerwca od godz. 17.oo, a następnie w Uroczystość Bożego Ciała prosimy abyście przybyły w odświętnych strojach na Mszę Świętą o godz.10.3o.

Również Dzieci które przyjęły w tym roku I Komunię Świętą, prosimy o przybycie na procesję w strojach w których przyjęły po raz pierwszy Przenajświętsze Ciało Pana Jezusa.

Młodzież prosimy o niesienie chorągwi. Niech wspólnoty parafialne podejmą swoje role: Rycerze Kolumba, Maryjna Wspólnota Matek, Rada Parafialno – Duszpasterska, Teatr Słowa, Rycerze Chrystusa Króla, Żywy Różaniec, Jerycho Różańcowe, Nieustający Różaniec, Rodzina Radia Maryja, Służba Liturgiczna Ołtarza, Chór Credo, Zespól Młodzieżowy. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

Pozostałe Msze Święte Uroczystość Bożego Ciała o godzinie :
7.oo; 9.oo; 16.oo; 18.oo; 19.3o

Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła w oktawie Bożego Ciała będą się odbywały codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.oo.

W tym tygodniu 4 czerwca przypada I piątek miesiąca, okazja do spowiedzi świętej od godziny 17.oo. Odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych.
5 czerwca I sobota miesiąca. Zapraszamy do odprawienia pięciu I sobót miesiąca zgodnie z życzeniem i obietnicą jaką przedstawiła MB w Fatimie . Początek nabożeństwa modlitwą różańcowa o godzinie 17.3o. Na Mszy świętej o godzinie 18.oo, zmiana tajemnic Różańca Świętego we wspólnocie Żywego Różańca

Już teraz wyrażam wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, chórowi, młodzieży, policji, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień jest dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego.

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom przebywającym wśród nas, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...