Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 13 Niedziela Zwykła - 2021-06-27

 

 

1. NIEDZIELA:

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo/ dla dzieci /;18.oo; 19.3o
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o.


 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18.oo.
Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Siedmiu Boleści w każdy czwartek od godz. 17.3o.
Godzina Bożego Miłosierdzia w każdy piątek od godz. 17.oo.
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo

 

 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Dziś ostatnia czerwcowa niedziela. W środę kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęły się wakacje, niech staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej. Pamiętajmy o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie.

 

We wtorek 29 czerwca - uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu przypadają imieniny księdza doktora Piotra Skiby - Dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej. Czcigodnemu Solenizantowi, życzymy obfitości łask Bożych i wszelkich błogosławieństw na szczęśliwe i święte kapłańskie życie, o to będziemy się modlić w tym dniu na Mszy świętej wieczornej o godz. 18.oo.

 

Wspólnocie Nieustającego Różańca przypominamy o modlitwie w określonym czasie z 1 na 2 dzień miesiąca, w tym tygodniu z czwartku na piątek.


Od przyszłej niedzieli na czas wakacji dodatkowa Msza Święta niedzielna, recytowana o godz. 21.oo.


W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek 1 lipca od godz. 17.3o ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Modlimy się za przyczyną świętego Gabriela.

W pierwszy piątek 2 lipca, przed południem odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, a po południu zapraszamy na modlitwę adoracyjną, od godz. 17.oo. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Adorację zakończymy nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Mszą Świętą wotywną o Sercu Bożym.

 

W pierwszą sobotę miesiąca, 3 lipca, zapraszamy do odprawienia nabożeństwa Pięciu Pierwszych Sobót związanych z objawieniem NMP w Fatimie. Rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 17.3o. Na Mszy Świętej wieczornej zmiana tajemnic różańca świętego we wspólnocie Żywego Różańca.

 

 

4. Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...

 

6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary.


 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

 

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00