Ogłoszenia duszpasterskie - 28 Niedziela Zwykła - 2021-10-10

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo/ dla dzieci /;18.oo; 19.3o; 21.oo

Codziennie przed i podczas Mszy św. okazja do spowiedzi św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środy o 18.oo.
Nabożeństwo Różańcowe: Dzieci – godz. 17.oo; Dorośli – godz. 17.3o; Młodzież niedziela po Mszy świętej o godz.19.3o.
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo.

Dzisiaj obchodzimy 21. Dzień Papieski, a w piątek, 16 października wspominamy 43. rocznicę wyboru  kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dlatego we wszystkich kościołach dzisiaj zbiórka do puszek na tę fundację.

Na Mszy Świętej o godzinie 13.3o poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mówił, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia dla Dzieci o godz.17.oo dla dorosłych o godz. 17.3o, a z młodzieżą modlimy się na różańcu w niedziele po Mszy Świętej o godz.19.3o.

W środę, 13 października, na pamiątkę objawień Matki Bożej w Fatimie ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie rozpoczniemy różańcem o godzinie 19.3o, następnie Msza Święta z kazaniem fatimskim o godzinie 20.oo po Mszy Świętej procesja z figurą MB wokół kościoła.

W czwartek, 14 października w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

W piątek,15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

4. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.