Ogłoszenia duszpasterskie - 32 Niedziela Zwykła - 2021-11-07

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo/ dla dzieci /;18.oo; 19.3o; 21.oo
Nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.3o

Nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.3o
W piątki o godz. 17.oo, wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej - Godzina Miłosierdzia

Od wczoraj do soboty w naszej wspólnocie parafialnej dzięki staraniom Rycerzy Kolumba przebywają relikwie błogosławionego M. McGivneya. Przyzywamy jego pomocy w naszych modlitwach i prosimy aby ujął się za nami przed obliczem Boga Najwyższego.

Do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

W środę, 10 listopada jak każdego 10 dnia miesiąca, Mszą Świętą wieczorną rozpoczynamy kolejne Jerycho Różańcowe, całodobową modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem intencji naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej, przy wyjściu z kościoła można się zapisać na konkretne godziny czuwania, lub można przyjść o każdej porze w tym czasie i włączyć się w to dzieło troski o nasz wspólny Ojczysty Dom któremu na imię Polska… Serdecznie zapraszamy.

W czwartek 11 listopada święto odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny, 103 rocznica, skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę, byśmy zachowali suwerenność dla nas i dla przyszłych pokoleń. Pamiętajmy o Naszych narodowych symbolach, wywieśmy flagi przy naszych domach i mieszkaniach. Msze święte w tym dniu będą odprawiane o godz.: 7.oo; 10.oo;18.oo.

W przyszłą niedzielę 14 listopada na Mszy Świętej o godz. 13.3o poświęcenie książeczek dla dzieci które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej.

Informujemy, że w każdą niedzielę listopada na cmentarzu przy krzyżu, o godzinie 15,oo, Koronką do Miłosierdzia Bożego modlimy się za zmarłych. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy.

Przez cały miesiąc listopad w naszym kościele trwa modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę popularnie nazywamy, są odprawiane codziennie o godz.17.3o. Serdecznie zapraszamy.

Jak co roku będą dostarczone do naszych domów, pobłogosławione przez kapłana, opłatki na stół wigilijny. Roznosić je będą nasi parafianie Pan Marian Kozak pan Ryszard Galant i Pan Tadeusz Mruk; ofiary z tego tytułu są przeznaczone na budowę nowej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać. Wraz z opłatkami zostanie dołączony tegoroczny program kolędy , zostanie on również zamieszczony na naszej stronie internetowej.

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom przebywającym wśród nas, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...