Ogłoszenia duszpasterskie - 33 Niedziela Zwykła - 2021-11-14

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo/ dla dzieci /;18.oo; 19.3o; 21.oo
Nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.3o

Nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.3o

Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcamy, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych.

Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 21 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

W listopadzie tradycyjnie pamiętamy o modlitwie za zmarłych. W naszej parafii, przez cały listopad codziennie podczas modlitwy o godzinie 17.3o polecamy naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Przywołujemy imiona i nazwiska zmarłych jakie polecacie Kochani modlitwie Kościoła Świętego i Miłosierdziu Boga.

Również Informujemy, że w każdą niedzielę listopada na cmentarzu przy krzyżu, o godzinie 15.oo, Koronką do Miłosierdzia Bożego modlimy się za zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Jak co roku są dostarczone do naszych domów, pobłogosławione przez kapłana, opłatki na stół wigilijny. Roznosi je nasz parafianin, pan kościelny, Pan Marian Kozak , Pan Ryszard Galant oraz Pan Tadeusz Mruk; ofiary z tego tytułu są przeznaczone na budowę nowej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać. Wraz z opłatkami zostanie dołączony tegoroczny program kolędy , został on również zamieszczony na naszej stronie internetowej.

Już można dokonywać rezerwacji na pielgrzymkę do Meksyku która odbędzie się w dniach od 8 do 21 listopada przyszłego roku. Program pielgrzymki zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej również jest wywieszony w gablocie przy kościele.

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...