Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata - 2021-11-21

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo/ dla dzieci /;18.oo; 19.3o; 21.oo
Nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.3o

Codziennie przed i podczas Mszy św. okazja do spowiedzi św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środy o 18.oo.
W czwartki od godz. 17.oo modlimy się koronką do siedmiu boleści NMP w intencji kapłanów oraz o powołania kapłańskie i zakonne
W piątki od godz. 17.oo, wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej – Godzina Miłosierdzia
Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 17.3o

Dzisiaj przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy. A ponieważ szlachectwo zobowiązuje, niech świadomość przynależności do królewskiego rodu zobowiązuje nas do godnego życia.

Dzisiaj za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Akt poświęcenia odmówimy przed błogosławieństwem na każdej Mszy Świętej.

Za tydzień, 28 listopada, rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nam naszym podejściem do wiary w codziennym życiu. I już dzisiaj zapowiadamy Msze Święte Roratnie o godz. 6.3o.

W naszej parafii, przez cały listopad codziennie podczas modlitwy o godzinie 17.3o polecamy naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Przywołujemy imiona i nazwiska zmarłych jakie polecacie Kochani modlitwie Kościoła Świętego i Miłosierdziu Boga.
Dzisiaj na cmentarzu przy krzyżu, o godzinie 15,oo, Koronką do Miłosierdzia Bożego modlimy się za zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Jak co roku są dostarczone do naszych domów, pobłogosławione przez kapłana, opłatki na stół wigilijny. Roznosi je nasz parafianin, Pan Marian Kozak; Pan Tadeusz Mruk, i Pan Ryszard Galant ofiary z tego tytułu zostaną przeznaczone na budowę nowej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać. Wraz z opłatkami jest dołączony tegoroczny program kolędy , został on również zamieszczony na naszej stronie internetowej. Opłatki są także do nabycia w zakrystii.

Dzisiaj przy kościołach zbiórka Caritas do puszek ofiar dla najuboższych potrzebujących wsparcia.

Kolejna akcja zbiórki makulatury na misje odbędzie się w dniach 28-29 listopada br.

4. Niech Chrystus króluje w sercach Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...