Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Adwentu - 2021-12-12

Mierzyn: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 16:00 / dla dzieci /; 18:00; 19:30 - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o

Mierzyn: 6.30; 18.00
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18.00
W czwartki o  godz. 17.30 modlimy się przed Najświętszym Sakramentem Koronką do Siedmiu Boleści NMP  o święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii
RORATY – 6.30
Godzina Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 17.00
Biuro parafialne czynne codziennie  od godz. 17.00.

W imię Boże rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, którym przewodniczy o dr Marek Skowroński - Kapucyn, którego serdecznie witamy i życzymy by ten czas wydał błogosławione owoce w życiu naszej parafii. Program rekolekcji …

Jutro 13 grudnia wspominamy dramatyczne wydarzenia sprzed 40 lat / 1981 rok/, rocznica wybuchu stanu wojennego. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. Pamiętajmy o ofiarach reżimu komunistycznego, a oprawcom wypraszajmy Boże Miłosierdzie i nawrócenie.

Na wieńcu adwentowym zapłonęła trzecia świeca. Przypomina nie tylko, że przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Roratnia. RORATY odprawiamy codziennie o godz. 6,3O. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH.

W sposób szczególny do wysiłku i trudu rannego wstawania zapraszamy dzieci, prosząc abyście przychodziły na spotkania roratnie z lampionami i serduszkami na których wypisujcie dobre uczynki, złożymy je w żłóbku Bożej Dzieciny.

Niech w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia nie zabraknie, przede wszystkim sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi świętej, przed Świętami Bożego Narodzenia przez całą przyszłą niedzielę 19 grudnia od godz. 7.oo do 20.oo oraz 23 grudnia / czwartek/ od godziny 9.oo do 19.oo a w dzień Wigilii od godz.6.3o do godz. 10.oo.

Zapraszamy i zachęcamy.

PASTERKA: 19.3o/ dla najmłodszych w kościele/; 21.oo; 22.oo; 24.oo

Wspólnota parafialna Caritas zaprasza po Mszy Świętej można nabyć: Kartki świąteczne, opłatki, kalendarze oraz świece na stół wigilijny.

W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich członków wspólnot parafialnych na opłatkowe spotkanie które odbędzie się w domu weselnym VIVAT o godz. 15.oo.

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, Miłym Gościom , życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności.