Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Adwentu - 2021-12-19

 

 

1. NIEDZIELA:
Mierzyn:  godz.:7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo;13.3o;16.oo;18.oo;19.3o

 

2. DNI POWSZEDNIE:
Mierzyn: 6.3o; 18.oo
Codziennie przed i podczas Mszy św. okazja do spowiedzi świętej.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środy o godz. 18.oo.
W czwartki  Koronka do siedmiu Boleści NMP  od godz. 17.3o w intencji o powołania kapłańskie.
Godzina Miłosierdzia Bożego, w piątki o godz. 17.oo3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Powoli kończy się Adwent. Minęły rekolekcje parafialne. Ufam, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.

 

Do świąt Bożego Narodzenia naprawdę blisko! W piątek, 24 grudnia - ostatnie w tym roku „roraty” o godz. 6.30. Nie będzie Mszy Świętej wieczornej.

 

W czwartek odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych.

Także zarówno dzisiaj podczas wszystkich Mszy Świętych, w czwartek 23 grudnia od 9.00 do 19.00 i w piątek 24 grudnia od 7.00 do 10.00, okazja do spowiedzi świętej przed świętami Bożego Narodzenia.

 

W piątek 24 grudnia - Wigilia Bożego Nagrodzenia. W tym dniu obowiązuje post ścisły!

Liturgiczny obchód pamiątki Betlejemskiej Nocy rozpoczniemy w piątek od Mszy Świętej, zwanej Pasterką o godz.19.30 / dla najmłodszych w kościele parafialnym /; następnie o godz. : 21.00, 22.00 w nowobudowanej świątyni i 24.00 w parafialnym kościele.
Wcześniej w naszych domach i rodzinach zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg świętego Łukasza bądź Mateusza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Wyłączmy telewizory... Pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Pamiętajmy o tych, którzy z dala od naszych domów, będą modlitwą i życzliwą pamięcią tęsknić w tych szczególnych chwilach za nami.

 

W święta Bożego Narodzenia w sobotę 25 grudnia radujemy się z faktu, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów zwyczajów. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość.

Uroczystość Bożego Narodzenia przypada w tym roku w sobotę, Msze święte odprawiane będą o godz.: 9.00; 10.30; 12.00; 13,30; 16.00; 18.00; 19.30.

 

W II Dzień Świąt Bożego Narodzenia w sobotę 26 grudnia, Uroczystość Świętego Szczepana, męczennika, zapraszamy na Msze Święte które odprawiane będą o godz.: 7.00; 9.00; 10.30; 12.00; 13.30; 16.00; 18.00; 19.30.

 

W przyszłą niedzielę 26 grudnia - Uroczystość Świętej Rodziny. Msze święte będą odprawiane o godz.: 7.00; 9.00; 10.30; 12.00; 13.30; 16.00; 18.00; 19.30.

 

W najbliższym czasie dokładnie 28 grudnia w poniedziałek, rozpoczną się w naszej parafii odwiedziny kolędowe. Chcemy przyjść do Was z Bożym błogosławieństwem. Program wizyty duszpasterskiej był dostarczany do naszych domów, jest wywieszony w gablocie, wyłożony na stoliku i umieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Gdyby ktoś z Państwa chciał przyjąć błogosławieństwo w innym terminie, bądź o konkretnej godzinie prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii, bądź przez telefon Program na najbliższy tydzień...

Po Mszy świętej istnieje możliwość nabycia kartek świątecznych, opłatków i świec na wigilijny stół, rozprowadzanych przez parafialny zespół CARITAS.

 

W piątek 31 grudnia - zakończymy rok kalendarzowy 2021. Był on brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Był rokiem naznaczonym pandemią, cierpieniem wielu i dla wielu zakończył się śmiercią. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszam na Eucharystię i specjalne nabożeństwo tego dnia o godz.17.00.

 

1 stycznia, w sobotę, Nowy Rok Pański 2022. Msze święte, według starego porządku niedzielnego, nie będzie tylko Mszy świętej o godz. 7.00. Msza święta w tym dniu o godz.: 9.00; 10.30; 12.00; 13.30; 16.00; 18.00; 19.30.

 

W związku z błogosławieństwem kolędowym biuro parafialne czynne będzie na telefon.

 

4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz Miłym Gościom życzymy obfitych łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności za przyczyną Świętych Patronów.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela. Gość Niedzielny...

 

6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, modlitwy, życzliwość i ofiary, za miłosierdzie Waszych Kochani serc, Serdeczne podziękowania dla wszystkich którzy swoją pracą i pomocą przygotowywali naszą parafię i świątynię do uroczystości Bożego Narodzenia, Młodzieży, dzieciom i dorosłym: za choinki bardzo dziękuję pani Agacie Kaliszczak, za ich przystrojenie, za żłóbek i dekoracje, za roznoszone po domach opłatki Panu Marianowi, panu Tadeuszowi i Ryszardowi. Panu Olikowi, za wysprzątanie kościoła, ministrantom, chórzystom, organistom, za paczki i ich rozwiezienie dzieciom , za inspirację i wykonanie tego dzieła Pani Monice Barzyk i wspólnotom: Maryjnej Wspólnocie Matek, Caritas, Rycerzom Kolumba, Wszystkim wspólnotom, Służbie Liturgicznej Ołtarza, za wszystko Wszystkim; Bóg zapłać. Panu Leszkowi Kuszelewiczowi i Piotrowi Otorowskiemu , Stanisławowi Sobczyk i wszystkim którzy pomagali w przygotowaniu świątyni do Uroczystości.

 

Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas, Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą, nieraz trudną codzienność. Szczęść Boże.

 

ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00