Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Świętej Rodziny - 2021-12-26

 

 

1. NIEDZIELA:
Mierzyn:  godz.:7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo;13.3o;16.oo;18.oo;19.3o

 

2. DNI POWSZEDNIE:
Mierzyn: 6.3o; 18.oo
Codziennie przed i podczas Mszy św. okazja do spowiedzi świętej.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środy o godz. 18.oo.
W czwartki  Koronka do siedmiu Boleści NMP  od godz. 17.3o w intencji o powołania kapłańskie.
Godzina Miłosierdzia Bożego, w piątki o godz. 17.oo3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

W najbliższym czasie dokładnie 28 grudnia w poniedziałek, rozpoczną się w naszej parafii odwiedziny kolędowe. Chcemy przyjść do Was z Bożym błogosławieństwem. Program wizyty duszpasterskiej był dostarczany do naszych domów, jest wywieszony w gablocie, wyłożony na stoliku i umieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Gdyby ktoś z Państwa chciał przyjąć błogosławieństwo w innym terminie, bądź o konkretnej godzinie prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii, bądź przez telefon Program na najbliższy tydzień...

Po Mszy świętej istnieje możliwość nabycia kartek świątecznych, opłatków i świec na wigilijny stół, rozprowadzanych przez parafialny zespół CARITAS.

 

W piątek 31 grudnia - zakończymy rok kalendarzowy 2021. Był on brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Był rokiem naznaczonym pandemią, cierpieniem wielu i dla wielu zakończył się śmiercią. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszam na Eucharystię i specjalne nabożeństwo tego dnia o godz.17.00.

 

1 stycznia, w sobotę, Nowy Rok Pański 2022. Msze święte, według starego porządku niedzielnego, nie będzie tylko Mszy świętej o godz. 7.00. Msza święta w tym dniu o godz.: 9.00; 10.30; 12.00; 13.30; 16.00; 18.00; 19.30.

 

W związku z błogosławieństwem kolędowym biuro parafialne czynne będzie na telefon.

 

4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz Miłym Gościom życzymy obfitych łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności za przyczyną Świętych Patronów.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela. Gość Niedzielny...

 

6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, modlitwy, życzliwość i ofiary, za miłosierdzie Waszych Kochani serc, Serdeczne podziękowania dla wszystkich którzy swoją pracą i pomocą przygotowywali naszą parafię i świątynię do uroczystości Bożego Narodzenia, Młodzieży, dzieciom i dorosłym: za choinki bardzo dziękuję pani Agacie Kaliszczak, za ich przystrojenie, za żłóbek i dekoracje, za roznoszone po domach opłatki Panu Marianowi, panu Tadeuszowi i Ryszardowi. Panu Olikowi, za wysprzątanie kościoła, ministrantom, chórzystom, organistom, za paczki i ich rozwiezienie dzieciom , za inspirację i wykonanie tego dzieła Pani Monice Barzyk i wspólnotom: Maryjnej Wspólnocie Matek, Caritas, Rycerzom Kolumba, Wszystkim wspólnotom, Służbie Liturgicznej Ołtarza, za wszystko Wszystkim; Bóg zapłać. Panu Leszkowi Kuszelewiczowi i Piotrowi Otorowskiemu , Stanisławowi Sobczyk i wszystkim którzy pomagali w przygotowaniu świątyni do Uroczystości.

 

Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas, Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą, nieraz trudną codzienność. Szczęść Boże.

 

ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00