Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 4 Niedziela Wielkanocna - 2022-05-08

 

 

1. NIEDZIELA:

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo;18.oo; 19.3o - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o.
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.

 

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo,oo; 18.oo - MSZA ŚWIĘTA
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę połączona z nabożeństwem majowym o godz. 17.3o
W każdy czwartek o godz. 17.3o,modlimy się  Koronką do Siedmiu Boleści NMP o powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii.  
Codziennie o godz. 17.3o nabożeństwo majowe.                    
Biuro parafialne czynne codziennie z wyjątkiem sobót i  niedziel od godz. 17.oo.

 

 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Dzisiejsza, 4. niedziela Wielkanocy, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i jest to dzień rozpoczynający tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o powołania do życia konsekrowanego, gdyż każda osoba poświęcona Bogu to wielki dar nie tylko dla rodziny, ale także dla wspólnoty parafialnej, z której dana osoba się wywodzi, i wreszcie dla całego Kościoła.

 

W piątek 13 maja, na pamiątkę objawień MB w Fatimie w roku 1917, rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie, na które zapraszamy wszystkich czcicieli Najświętszej Matki Maryi. Nabożeństwo rozpoczynamy modlitwa różańcową, o godz. 19.3o, po nabożeństwie Msza Święta, połączona z procesją wokół kościoła z figurą Matki Boskiej Fatimskiej. Proszę przynieść ze sobą świece.

 

Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie w naszym kościele o godz.17.3o. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się na to nabożeństwo wspólnie z sąsiadami czy w gronie rodzinnym, w domu przed Jej obrazem.

 

Już dzisiaj zapraszamy na spływ kajakowy Drawą , odbędzie się 4 czerwca w sobotę wyjazd autokarem. Liczba miejsc ograniczona, zapisy w zakrystii. Koszt 40 złotych od osoby.

 

Wczoraj o godzinie 11.oo ostatnia grupa dzieci przystąpiła do I komunii Świętej w tym roku. Bardzo proszę o modlitwę w ich intencji by nie zmarnowały w swoim życiu tego Przenajświętszego Sakramentu, tego Chleba który daje życie wieczne.

 

W następną niedzielę 15 maja będziemy gościć w naszej parafii Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Panowie z Zielonej Góry podróżują po Polsce głosząc doskonale nabożeństwo do NMP na podstawie Traktatu świętego Ludwika de Monfort. Dzielą się świadectwem swojego nawrócenia i cudów których za wstawiennictwem Maryi doświadczają w swoim życiu. Będzie można także nabyć Traktat o Doskonałym nabożeństwie do NMP Ludwika de Monfort wraz z książeczką o różańcu i płytą CD.

 

Na ręce Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mierzynie składam serdeczne podziękowania nauczycielom i wychowawcom, rodzicom i dzieciom za przeprowadzone rekolekcje, niech one wydadzą błogosławione owoce.

 

W imię Boże, kontynuujemy prace budowlane nowej świątyni. Prosimy o gorącą MODLITWĘ ABYŚMY DOCZEKALI ZWIEŃCZENIA DZIEŁA NA CHWAŁĘ BOŻĄ I MATKI NAJŚWIĘTSZEJ CZYNIONEGO a także w miarę możliwości o pomoc materialną / koperty, przekazy są wyłożone na stoliku./


 

4. Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

 

5. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary.

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00