Ogłoszenia duszpasterskie - 18 Niedziela Zwykła - 2022-07-31

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o
Gorzkie Żale o godz. 15.oo

W czwartki o godz. 17.oo modlimy się koronką do Siedmiu Boleści NMP w intencji kapłanów oraz  powołania kapłańskie i zakonne.
W piątki od godz. 17.oo. wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej – Godzina Miłosierdzia

Jutro, 1 sierpnia 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, pamiętajmy o tych którzy złożyli ofiarę krwi i własnego życia, za nas przyszłe pokolenia Ojczystego Domu. Niech Bóg wynagrodzi ich męstwo darem wiekuistego szczęścia w niebie.

Jutro również przypada pierwszy poniedziałek miesiąca modlimy się w towarzystwie relikwii świętej Gemmy Galgani.

Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

W pierwszy czwartek miesiąca, 4 sierpnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów – Godzina święta w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii o godz. 17.oo.Odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych.

W tym tygodniu przypada również, 5 sierpnia, pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 17.oo. W godzinach przedpołudniowych odwiedzimy drugą grupę chorych naszej parafii.

W pierwszą sobotę miesiąca, 6 sierpnia, święto Przemienienia Pańskiego – obok naszych osobistych intencji – matczyne Serce Maryi będziemy prosili od godziny 17.3o modlitwą różańcową o wszelką pomoc. Połączymy wieczorną liturgię z nabożeństwem I sobót miesiąca, które Matka Boża zaleciła w objawieniach Fatimskich. Serdecznie zapraszamy. Podczas wieczornej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańca świętego we wspólnocie Żywego Różańca.

27 sierpnia w ostatnią wakacyjną sobotę, organizujemy spływ kajakowy rzeką Drawą. Koszt 40 zł od osoby. Zapisy po Mszy świętej w zakrystii.

Z związku z tym że nie wszyscy kierujący pojazdami mogli uczestniczyć w święto świętego Krzysztofa, patrona kierowców, które przypadało 25 lipca, jest możliwość błogosławieństwa pojazdów dzisiaj po każdej Mszy świętej.

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom przebywającym wśród nas, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.