Ogłoszenia duszpasterskie - 19 Niedziela Zwykła - 2022-08-07

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo;18.oo; 19.3o; 21.oo

Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Siedmiu Boleści NMP w każdy czwartek od godz. 17.oo.
Godzina Bożego Miłosierdzia w każdy piątek od godz. 17.oo.

We wtorek, 9 sierpnia, święto świętej Benedykty od Krzyża, patronki Europy. Polećmy jej wstawiennictwu nasz kontynent.

Każdego 10 dnia miesiąca, a więc w tym miesiącu, w środę , nasza wspólnota parafialna uczestniczy w Jerychu Różańcowym. Jest to osobista i wspólnotowa, całodobowa modlitwa parafian w intencjach Ojczyzny, prowadzona przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczyna się o godz. 18.oo wieczorną Mszą Świętą i trwa do godziny 18.oo dnia następnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą do tego skarbca Kościoła dołożyć odrobinę swego wysiłku, do zapisywania się w zakrystii po Mszy Świętej na poszczególne godziny bądź do przyjścia w dowolnym czasie i włączenie się w tę formę modlitwy.

W sobotę, 13 dnia miesiąca sierpnia, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz.19.3o różaniec po nabożeństwie różańcowym Msza Święta i procesja fatimska wokół kościoła.

15 sierpnia w przyszły poniedziałek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Uroczystością Matki Bożej Zielnej. Przypominamy o dodatkowej Mszy Świętej o godzinie 21.oo. Na zakończenie każdej Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Podziękujemy dobremu Bogu za bogactwo deszczu i słońca, za podjęty trud przez polskiego ogrodnika i rolnika, za tegoroczne plony.

Wraz ze świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o Polskim Wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej. Wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymie szlaki, zachęcamy do pielgrzymki duchowej.

Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę.

4. Pozdrawiamy wszystkich gości wypoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia  i Bożego  błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary. Szczególne podziękowania dla wszystkich wspierających budowę nowej świątyni.