Ogłoszenia duszpasterskie - 20 Niedziela Zwykła - 2022-08-14

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo;18;oo; 19.3o;21.oo

W czwartki o godz. 17.3o modlimy się koronką do siedmiu boleści NMP w intencji kapłanów oraz powołania kapłańskie i zakonne
W piątki o godz. 17.oo. wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej – Godzina Miłosierdzia

W poniedziałek, czyli jutro 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Uroczystością Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę / przypominamy o dodatkowej Mszy Świętej o godzinie 21.oo/. Na zakończenie każdej Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Podziękujemy dobremu Bogu za bogactwo deszczu i słońca, za podjęty trud przez polskiego ogrodnika i rolnika, za tegoroczne plony.

Wraz z sobotnim świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o Polskim Wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej. Wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymie szlaki, zachęcamy do pielgrzymki duchowej.

Godne i częste przyjmowanie Komunii Świętej domaga się od nas czynnej miłości bliźniego. Jednym z przejawów tej miłości jest zobowiązanie się do abstynencji od alkoholu w celu ratowania ludzi od niego uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez nich decyzji o leczeniu odwykowym. Prośba ta jest szczególna w miesiącu sierpniu, w którym Kościół wzywa nas do trzeźwości.

Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich wypoczywających na wakacjach i urlopach.

Dekretem Księdza Arcybiskupa ks. Damian Ataman został skierowany do parafii w Policach. Dziękując za posługę w naszej parafii życzymy Księdzu Damianowi wielu Bożych łask i obfitych duszpasterskich owoców w parafii do której został posłany pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Policach. Msza Święta pożegnalna w przyszłą niedzielę 21 sierpnia o godz. 10.3o

4. Niech Chrystus żyjący na wieki obficie błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia, oraz wszystkim miłym Gościom naszej parafii.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary. Bardzo dziękuję za ofiary składane na budowę nowej świątyni, prace trwają, proszę o modlitwę w intencji tego naszego wspólnego dzieła.