Ogłoszenia duszpasterskie - 21 Niedziela Zwykła - 2022-08-21

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo;18.oo; 19.3o;21.oo.

Codziennie przed i podczas Mszy św. okazja do spowiedzi św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środy o 18.oo.
Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Siedmiu Boleści w każdy czwartek od godz. 17.oo.
Godzina Bożego Miłosierdzia w każdy piątek od godz. 17.oo.

To już przedostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym a w modlitwach naszych podziękujemy za piękne, szczęśliwe wakacje i poprosimy o potrzebne łaski i dary w nowym roku pracy.

Dekretem Księdza Arcybiskupa ks. Damian Ataman został skierowany do parafii w Policach. Dziękując za posługę w naszej parafii życzymy Księdzu Damianowi wielu Bożych łask i obfitych duszpasterskich owoców w parafii do której został posłany pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Policach. Msza Święta pożegnalna dzisiaj o godz. 10.3o

Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.

We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

W środę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.

W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu.

W niedzielę 4 września o godzinie 18.oo, na plebanii spotkanie wszystkich liderów grup i wspólnot parafialnych. Serdecznie zapraszamy.

4. Życzenia zdrowia i Bożego  błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...

6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za  życzliwość, modlitwy i ofiary.