Ogłoszenia duszpasterskie - 23 Niedziela Zwykła - 2022-09-04

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo;18.oo; 19.3o

Codziennie przed i podczas Mszy św. okazja do spowiedzi św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środy o 18.oo.
W czwartki o godz. 17.oo modlimy się koronką do siedmiu boleści NMP w intencji kapłanów oraz o powołania kapłańskie i zakonne
W piątki o godz. 17.oo, wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej – Godzina Miłosierdzia

Skończyły się wakacje. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy Jemu zawierzyć czas nowego roku szkolnego i katechetycznej pracy. Na wszystkich Mszach Świętych okazja do spowiedzi świętej i Komunii dziękczynnej za minione wakacje z prośbą o łaski Boże na nowy Rok Szkolny.
Dzisiaj błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla na Mszy Świętej o godz. 13.3o.

Serdecznie zapraszam wszystkich członków Rady Duszpasterskiej oraz liderów wszystkich grup parafialnych na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się dzisiaj na plebanii o godz. 17.oo.

8 września, w czwartek przypada święto Narodzenia NMP, zwane w Polsce Matki Bożej Siewnej.

W sobotę, po Mszy Świętej wieczornej 10 września, rozpoczniemy kolejne Jerycho Różańcowe. Jest to osobista i wspólnotowa, całodobowa modlitwa parafian w intencjach Ojczyzny, prowadzona przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, która trwa do godziny 18.oo dnia następnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą do tego skarbca Kościoła dołożyć odrobinę swego wysiłku, do zapisywania się na poszczególne godziny adoracji po Mszy Świętej; lista wyłożona jest przy wyjściu z kościoła, można również przyjść na modlitwę w dowolnym czasie.

W niedzielę 18 września świętujemy doroczną Uroczystość Odpustową, Imieniny nasze Patronki naszej Mamy. Uroczystościom odpustowym przewodniczą Księża Salezjanie. Przy kościele w tym dniu urządzimy na cześć Najświętszej Panienki – Festyn Parafialny.

Serdecznie wszystkich zapraszamy, do udziału w świętowaniu imienin Naszej Orędowniczki. A będzie się działo/ grochówka, karkówka, kiełbasy, ciasta etc.../. Jako że Panie z Mierzyna słyną nie tylko z mądrości i urody ale także ze smakowitych wypieków, prosimy każdą Panią by podzieliła się z parafianami ciastami i ciastkami przez siebie wytworzonymi. Bowiem nie tylko będą one zaspokajać nasze wybredne podniebienia ale także pomogą materialnie w budowie nowej świątyni.

SUMA ODPUSTOWA w oprawie muzycznej naszego chóru CREDO;

Po Mszy świętej o godzinie 16.oo krótkie spotkanie z Rodzicami Dzieci które przystąpią w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej. Serdecznie zapraszamy.

Również 18 września w niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 19.3o – pierwsze spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszamy.

Od pierwszej niedzieli października na Mszach świętych w niedzielę o godz. 13.3o spotkania z dziećmi które przygotowują się do I Komunii Świętej.

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom przebywającym wśród nas, życzymy  obfitości  łask Pana  Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary, składane również na budowę nowej świątyni.